Zakopane: Buczynowa Dolinka

Buczynowa Dolinka

Buczynowa Dolinka

Morskie OkoDolina Chochołowska

Buczynowa Dolinka w Zakopanem

Buczynowa Dolinka to niewielka dolina wisząca o długości ponad 500 metrów, jest ona odgałęzieniem Doliny Roztoki. Dno doliny pokryte jest piargami i głazami, gdzie w niewielkiej niecce gromadzi się woda, w której okresowo powstaje Buczynowy Stawek. W jej dolnej części znajdują się płaty kosodrzewiny.

Do Buczynowej Dolinki najlepiej zajrzeć przy okazji wypadu do Doliny Pięciu Stawów, gdyż od schroniska w dolinie dzieli nas zaledwie czterdzieści pięć minut marszu szlakiem żółtym na Krzyżne. W przeciwieństwie do Doliny Pięciu Stawów Buczynowa Dolinka nie jest tak tłumnie odwiedzana przez turystów, dzięki czemu w ciszy i spokoju możemy podziwiać wspaniałe widoki oraz rozkoszować się otaczającą nas naturą oraz chwilę odpocząć i ewentualnie coś zjeść.

2015.02.17 - Przykładowy obraz z kamery na Buczynową Dolinkę

Zakopane Buczynowa Dolinka

Buczynowa Dolinka otulona jest bajecznie wysokimi szczytami dwutysięczników. Koziego Wierchu wznoszącego się na 2291 m n.p.m., Czarnej Ściany (2245 m n.p.m.), Granaty (2240 m n.p.m.), Orla Baszty (2176 m n.p.m.) oraz Wielką Buczynową Turnią (2182 m n.p.m.). W otoczeniu tak przepięknego górskiego krajobrazu oraz górujących nad nami masywów, warto przypomnieć sobie słowa księdza Walentego Gadowskiego: "Głucha tu pustynia, Europa została za tobą gdzieś w oddali, a otacza cię natura pierwotna, wspaniała i majestatyczna, ale tak dzika i groźna, że czujesz się wobec niej marnym, nikłym prochem".

Obraz z kamery pochodzi ze strony topr.pl