Zakopane: Na Krupówkach

Na Krupówkach

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na Krupówki w Zakopanem

Krupówki środkoweKrupówki

Na Krupówkach w Zakopanem

Będąc w Zakopanym właściwie nie sposób nie odwiedzić Krupówek. Ponad kilometrowy deptak biegnie wzdłuż potoku Foluszowego. Początki ulicy sięgają XIX wieku, kiedy łączyła ul. Kościeliską z Kuźnicami.

Przechadzając się Krupówkami bardzo często możemy zobaczyć ludzi posiadujących na schodach prowadzących do kościoła św. Rodziny. Zielony dach świątyni widoczny jest z wielu miejsc w Zakopanym, dzięki czemu może służyć jako punkt orientacyjny. Wewnątrz znajdują się ręcznie rzeźbione ławy, konfesjonały oraz ambona. W wolnej chwili warto odwiedzić Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego mieszczące się przy ul. Krupówki 10. Budynek muzeum został zaprojektowany w stylu zakopiańskim przez Witkiewicza i Franciszka Mączyńskiego.

Krupówki to centrum rozrywkowe Zakopanego. Znajdziemy tu głównie bary, małe gastronomie typu fast food oraz restauracje i karczmy w stylu zakopiańskim, a także sklepy spożywcze oraz odzieżowe. Przy słonecznej pogodzie, oprócz licznych turystów na zakopiańskich Krupówkach spotkać możemy ludzi przebranych za różnego rodzaju maskotki, lokalnych grajków oraz mimów.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery na Krupówkach w Zakopanem

Zakopane na Krupówkach

Jedną z największych, a zarazem najbardziej budzącą skrajne emocje atrakcją są dorożki. Dla jednych jest to wspaniała zabawa i atrakcja, zaś inni po prostu koniom współczują. W miejscu postoju dorożek bardzo często unosi się niezbyt przyjemny, ale przy tym swojski zapach wsi w środku miasta.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl