Zakopane: Małe Ciche koło Zakopanego

Małe Ciche koło Zakopanego

Zobacz aktualny obraz z kamery Małe Ciche koło Zakopanego

Małe Ciche kolej krzesełkowaWyciąg na Kasprowym Wierchu

Małe Ciche koło Zakopanego

Tereny narciarskie w Małem Cichem przyciągają licznych miłośników białego szaleństwa spędzających urlop również w Zakopanem. Jest to po prostu wspaniały teren rekreacyjny dla rodzin, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami lub posiadają małe dzieci. Głównym elementem ośrodka jest nowa kanapa postawiona w 2012 roku firmy Dopplmayer o długości 1200 metrów, z czteroosobowymi kanapami oraz taśmą dobiegową. Różnica poziomów wynosi aż 215 metrów. W 2013 roku, zdemontowany wcześniej wyciąg stanął ponownie z tym, że równolegle do nowej kanapy, dzięki czemu powstały nowe trasy narciarskie. Oprócz wyciągów krzesełkowych znajdują się tutaj trzy wyciągi orczykowe o długości od 100 do 500 metrów. Amatorzy mocniejszych wrażeń mają do dyspozycji także niewielki snowpark.

Parkingi dla klientów ośrodka zlokalizowane są przy górnej i dolnej stacji najdłuższego wyciągu krzesełkowego. Mimo, że Małe Ciche to niewielka wieś, która zachowała dość dużo z klimatu dawnej wsi podhalańskiej, znajduje się tu dobrze rozbudowana baza noclegowa. Powyżej górnej stacji kolejki krzesełkowej położony jest Hotel Tatry, oprócz tego we wsi znajduje się także dość dużo kwater prywatnych. Jedną z większych zalet ośrodka są wspaniałe widoki roztaczające się na Tatry, które możecie zobaczyć na kamerach udostępnionych w naszym serwisie.

2015.02.19 - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka narciarskiego Małe Ciche

Małe Ciche ośrodek narciarski

Małe Ciche, jak sama nazwa wskazuje to niewielka miejscowość, a właściwie wieś położona zaledwie 14 kilometrów od Zakopanego. Usytuowana jest w dolinie, na uboczu dzięki czemu nie spotkamy tu tak wielkich tłumów turystów jak w Zakopanem, choć i tych również tutaj nie brakuje.

Obraz z kamery pochodzi ze strony maleciche.com