Zakopane: Widok na Tatry

Widok na Tatry

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera z widokiem na Tatry w Zakopanem

Tatry z RzepiskaKasprowy Wierch panorama

Widok na Tatry w Zakopanem

Kamera usytuowana jest w miejscowości Ząb położonej zaledwie 10 kilometrów od Zakopanego na północnym stoku Gubałówki. Jest to jedna z najwyżej położonych wsi w Polsce (1013 m n.p.m.). Do jej najważniejszych zabytków należy drewniany Kościół Parafialny pw. Św. Anny, Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela oraz liczne przydrożne kapliczki i cmentarz, z którego rozpościera się wspaniała panorama Tatr.

Pomimo dominujących w okolicy atrakcji sakralnych, także zwolennicy sportów zimowych znajdą tu coś dla siebie. W odległości niespełna 4 km położona jest Stacja Narciarska Suche. Jej głównym elementem jest nowoczesny czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, który obsługuje praktycznie cały stok. Jest to dość dobre miejsce do nauki jazdy na nartach.

Ząb może być bardzo dobrą bazą noclegową dla osób pragnących uniknąć Zakopiańskiego zgiełku. Mamy tu zapewnioną ciszę i spokój oraz przepiękne widoki. Największą wadą tej dość dużej wsi jest bardzo słaba komunikacja z Zakopanem, dlatego też nocleg zalecamy jedynie osobom posiadającym samochód. W Zębie wychował się mistrz świata i dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery na Tatry w Zakopanem

Zakopane widok na Tatry

Kamera skierowana jest na południe, w stronę Zakopanego oraz otaczających miasto szczytów. W oddali dostrzec możemy przepiękną Dolina ku Dziurze, Nosal (1206 m n.p.m.), Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) oraz Giewont (1894 m n.p.m.), na zbliżeniu kamery widoczna jest także słynna Wielka Krokiew.

Obraz z kamery pochodzi ze strony pieknewidoki.pl