Zakopane: Widok na Giewont

Widok na Giewont

Widok na Giewont

Tatry z willi MichałówkaOśrodek narciarski Suche SKI

Widok na Giewont z Zakopanego

Nie da się opisać uczuć, które towarzyszą przy zdobywaniu szczytu góry. Im wyższy szczyt, tym większa satysfakcja, a Giewont do najniższych nie należy, jest on widoczny z praktycznie każdego miejsca w Zakopanem.

Na Giewont prowadzą trzy szlaki. Jeden z nich biegnie Doliną Strążyską, (szlak czerwony, następnie niebieski), czas przejścia wynosi nieco ponad trzy godziny. Kolejny prowadzi przez Dolinę Kondratową (szlak niebieski) lub Doliną Małej Łąki (szlak żółty, następnie niebieski), czas przejścia każdego ze szlaków wynosi około trzech godzin. Wszystkie mają podobną skalę trudności, więc wybieramy ten, który najbardziej nam odpowiada.

2015.02.17 - Przykładowy obraz z kamery na Giewont w Zakopanem

Zakopane widok na Giewont

Jeśli nasz pobyt w Zakopanem jest mocno ograniczony czasowo, wtedy też warto rozważyć szlak biegnący przez Dolinę Kondratową. W ten sposób, jednego dnia, możemy zdobyć dwa najpopularniejsze szczyty w Tatrach. Droga rozpoczyna się na Kasprowym Wierchu, na który możemy wjechać kolejką. Koniecznie trzeba wstać wcześnie rano, aby uniknąć kolejek do kasy. Wjazd na szczyt zajmuje około 20 minut. Z Kasprowego kierujemy się w stronę Kopy Kondrackiej, gdzie teren jest dość płaski. Idealne miejsce, na chwilę odpoczynku oraz popas przy pięknych widokach. Tym bardziej, że mieści się tu Schronisko PTTK na Hali Kondratowej. Dalej kierujemy się w stronę Kondrackiej Przełęczy, z której widoczny jest już słynny krzyż. W zależności od naszych możliwości fizycznych wejście na Giewont z Kasprowego nie powinno nam zająć więcej niż 2.5 godziny.

Obraz z kamery pochodzi ze strony z-ne.pl