Zakopane: Stok narciarski na Polanie Szymoszkowej

Stok narciarski na Polanie Szymoszkowej

Zobacz aktualny obraz z kamery Stok narciarski na Polanie Szymoszkowej

Ośrodek narciarski Suche SKICentrum narciarskie na Nosalu

Stok narciarski na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Polana Szymoszkowa to jedno z najpopularniejszych miejsc w Zakopanem do jazdy na nartach. Świadczą o tym tłumy miłośników białego szaleństwa, którzy chętnie odwiedzają stację. W słoneczne dni narciarzy jest tak dużo, że warto rozważyć wyprawę do stacji narciarskich w sąsiednich miejscowościach, gdzie na stokach będzie nieco luźniej.

Jednak jeśli nie przeszkadzają wam tłumy narciarzy, to Polana Szymoszkowa jest dość przyjemnym miejscem do jazdy na nartach. Narciarze do dyspozycji mają trzy trasy zjazdowe. Trasa niebieska o długości 400 metrów biegnie wzdłuż krótszej kolejki krzesełkowej (360 m). Po lewej stronie obrazu z kamery w oddali widoczny jest większy, sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy o długości 1300 metrów. Po obu stronach wyciągu biegną dwie trasy czerwono-niebieskie, które w górnej części są dość strome, a następnie łagodnieją.

Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Na prawo od stoku narciarskiego znajduje się Hotel Mercury (niegdyś Kasprowy). Położenie hotelu tak blisko ośrodka jest bardzo dużym udogodnieniem dla rodzin z mniejszymi dziećmi.

2013.12.30 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Zakopane stok narciarski na Polanie Szymoszkowej

W pobliżu dolnej stacji znajduje się Karczma Szymoszkowa, która serwuje regionalne potrawy oraz prawdziwą włoską pizzę, zaś przy górnej stacji dłuższej kolejki krzesełkowej mieści się karczma widokowa Pająkówka z tarasu, której roztaczają się wspaniałe widoki na Tatry.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szymoszkowa.pl