Zakopane: Krupówki środkowe

Krupówki środkowe

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na Krupówki środkowe w Zakopanem

Ulica NowotarskaNa Krupówkach

Krupówki środkowe w Zakopanem

Pobyt w Zakopanem to nie tylko jazda na nartach czy całodzienne wędrówki ale także degustacja zakopiańskich specjałów. Kulinarnym symbolem Zakopanego jest oscypek, pyszny góralski serek wyrabiany z owczego mleka. Na straganach i sklepach mieszczących się na Krupówkach bardzo często sprzedawane są małe serki za złotówkę, które mylone są z oscypkami, są to natomiast redykołki (robione są z resztek sera, który został po produkcji właściwego oscypka). Dlatego też, warto się upewnić, czy to co jedliśmy to faktycznie oscypek czy może redykołek? Prawdziwy i najlepszy oscypek wyrabiany jest od maja do września, a sprzedawany może być tylko do końca października.

Zakopane to nie tylko Krupówki. W mieście znajduje się również Muzeum Misiów, z wizyty w którym dzieci będą bardzo zadowolone. Pamiątki oraz lokalne konfitury i wyroby zakupić możecie na targu pod Gubałówką. Godna polecenia jest przepyszna konfitura z żurawiny błotnej, która świetnie sprawdza się nie tylko w kuchni góralskiej. Lecz zanim zrobicie zakupy obowiązkowym punktem zwiedzania Zakopanego jest wejście lub wjazd kolejką na Gubałówkę. Ponadto podczas pobytu w Zakopanem warto odwiedzić największą skocznię narciarską w Polsce - Wielką Krokiew, na której każdego roku w styczniu odbywają się zawody o Puchar Świata.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery na Krupówki środkowe w Zakopanem

Zakopane Krupówki środkowe

Gwarne, tętniące życiem Krupówki. Główna ulica handlowa i spacerowa Zakopanego, a także jeden z najsłynniejszych deptaków w Polsce. Zdjęcie z misiem, a nawet ze świstakiem jest jedną z najsłynniejszych atrakcji Krupówek oraz Zakopanego, lecz nie jedyną. Obraz pochodzi z kamery zamontowanej na jednym z budynków położonych przy Krupówkach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl