Zakopane: Kuźnice kolejka na Kasprowy Wierch

Kuźnice kolejka na Kasprowy Wierch

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera na kolejkę na Kasprowy Wierch w Kuźnicach

Kolej krzesełkowa Zgorzelisko EspressStacja narciarska Małe Ciche

Kolejka na Kasprowy Wierch w Kuźnicach

Obraz z tych kamer nie pokazuje niczego nazbyt atrakcyjnego, lecz dla turysty odwiedzającego Zakopane mogą one mieć, a nawet prawdopodobnie będą miały bardzo duże znaczenie. Kamery są zamontowane przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Kasprowy Wierch. Poniżej znajduje się krótka informacja na temat przydatności tych kamer.

Widok z drugiej kamery w Kuźnicach

Widok na kolej linową w Kuźnicach

Wielu turystów przybywając pierwszy raz do Zakopanego, jeśli nie konsultowali się wcześniej ze znajomymi, którzy korzystali z kolejki na Kasprowy Wierch myśli, że wjazd kolejką przyśpieszy zdobycie szczytu. Poniekąd to prawda, bo sam wjazd na Kasprowy trwa zaledwie 20 minut (w połowie drogi jest przesiadka do drugiej kolejki). Jednak te kilka minut zamienić się może nawet w trzy godziny (w szczycie sezonu) ze względu na tłumy ludzi, którzy czekają w kolejce do kas. Wejście pieszo na szczyt Kasprowego Wierchu z Kuźnic zielonym szlakiem zajmuje około trzech godzin. Jedynym sposobem na uniknięcie kolejki do nomen omen kolejki jest pobudka wcześnie rano, wówczas czas oczekiwania z pewnością będzie krótszy.

Urlopowicze, którzy przyjechali do Zakopanego samochodem, powinni auto pozostawić w miejscu swojego zakwaterowania i skorzystać z usług prywatnego przewoźnika, ze względu na korki oraz częsty brak miejsc parkingowych w Kuźniach.

2015.02.18 - Przykładowy obraz z kamery w Kuźnicach

Zakopane Kuźnice kolejka na Kasprowy Wierch

Widoki ze szczytu Kasprowego Wierchu zapierają dech w piersiach i to nie ulega wątpliwości. Wielu turystów, wjeżdża kolejką na górę i schodzi w dół na piechotę. My jednak zalecamy wejście na Kasprowy pieszo, gdyż nie ma lepszego uczucia, niż zdobycie szczytu o własnych siłach. Kolejką także warto się przejechać chociażby w dół, gdyż z okien wagoniku roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę.

Obraz z kamery pochodzi ze strony pkl.pl