Zakopane: Tatry z willi Michałówka

Tatry z willi Michałówka

Tatry z willi Michałówka

GubałówkaWidok na Giewont

Tatry z willi Michałówka w Zakopanem

Przed nami malowniczy widok na Tatry z perspektywy Zakopiańskiej willi Michałówka 2 usytuowanej przy ul. Smrekowej. Ten sam widok ukazuje się oczom turystów przyjeżdżających do Zakopanego pociągiem. Szczególne szczęście mają ci, którym uda się ujrzeć ten widok podczas zachodu słońca - ciemniejące góry odcinają się wtedy czarną kreską od przepięknie kolorowanego słońcem nieba.

Widoczne pasmo to kolejno (od lewej): Długi Giewont, Szczerba, Wielki Giewont, Biała Giewoncka Baszta, Skrajna, Grzybowiec i Łysanki, a także Kondracka przełęcz i Siodłowa Turnia. Zdobycie tych szczytów będzie wyzwaniem godnym każdego zapalonego wędrowca, przyniesie też wielką satysfakcję i wspaniałe wspomnienia. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Sandały czy trampki nie są najlepszym strojem w wysokie, skaliste góry. To samo dotyczy spódnic, garniturów i innych części odzienia bardziej pasujących na spokojne zwiedzanie miasta.

2014.12.04 - Przykładowy obraz z kamery z willi Michałówka

Zakopane Tatry z willi Michałówka

Warto też pamiętać, że Tatry Polskie to tylko niewielki skrawek potężnego pasma leżącego w większości na Słowacji. Znajdziemy tu dużo mniej zatłoczone, a równie piękne trasy, przytulne schroniska i dobrze przygotowane stoki narciarskie. Szczególnie godne polecenia doliny to Dolina Cicha Liptowska (należąca do największych dolin Tatr), Ciemnosmreczyńska (z przepięknymi stawami). Najwyższą i najbardziej wymagającą górą Karpat jest Gerlach (2655 m n.p.m.), prowadzą na niego szlaki z Doliny Wielickiej i Batyżowieckiej dostępne jedynie w porze letniej. Mniej doświadczeni, ale obyci z górami wędrowcy, mogą zaplanować wycieczkę na Krywań (2494 m n.p.m.), pamiętając jednak o tym, że trasa w jedną stronę zajmie około 5 godzin.

Obraz z kamery pochodzi ze strony michalowka-zakopane.pl