Zakopane: Stacja narciarska Suche

Stacja narciarska Suche

Zobacz aktualny obraz z kamery Stacja narciarska Suche

Suche SKILodowisko Harenda

Stacja narciarska Suche koło Zakopanego

W ciągu kilku ostatnich lat na Podhalu pojawiło się dość dużo nie wielkich stacji narciarskich o charakterze rodzinnym. Jedną z nich jest ośrodek Suche Ski położony we wsi Suche zaledwie 2 kilometry od Poronina oraz 9 kilometrów od Zakopanego.

Praktycznie każdy, kto odwiedził stacje narciarskie w Zakopanem wie, że przy dobrej pogodzie nie ma szans uniknięcia tłumów turystów. Na szczęście, w pobliżu zimowej stolicy Polski znajduje się kilka mniejszych ośrodków narciarskich, w których bez stresu i przy mniejszym zatłoczeniu początkujący narciarze będą mogli nauczyć się jeździć na nartach.

Kręgosłupem stacji jest kolejka krzesełkowa produkcji Doppelmayar o długości 640 metrów. Z górnej stacji kolejki biegną w dół trasy szerokie na 40-50 metrów, które rozdzielają się na kilka wariantów zjazdu i spotykają się przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Nieco poniżej górnej stacji kolejki znajduje się wyciąg orczykowy, który obsługuje jeden z wariantów zjazdu. Najmłodsi mają do dyspozycji wyciąg talerzykowy przygotowany specjalnie z myślą o nich.

2015.02.20 - Przykładowy obraz z kamery w stacji narciarskiej Suche

Poronin stacja narciarska Suche

Największa zaletą ośrodka jest północna ekspozycja stoku, dzięki czemu panują tu bardzo dobre warunki narciarskie. I mimo, że ośrodek nie jest zbyt wysoko położony to w poprzednim sezonie narciarskim 2013/2014 panowały tu zaskakująco dobre warunki narciarskie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisuche.com