Zakopane: Centrum narciarskie na Nosalu

Centrum narciarskie na Nosalu

Zobacz aktualny obraz z kamery Centrum narciarskie na Nosalu

Stok narciarski na Polanie SzymoszkowejStacja narciarska Witów SKI

Centrum narciarskie na Nosalu

samej nazwie. Jest to miejsce, w którym swoją przygodę z nartami rozpoczynają dzieci i dorośli. Prawdę mówiąc, jest tu więcej młodszych amatorów sportów zimowych aniżeli osób starszych, gdyż trasy narciarskie są tutaj bardzo łatwe.

Na obrazie z kamery widoczny jest wyciąg Żółwik przeznaczona dla osób początkujących oraz dzieci. Jak widać trasa jest szeroka i bardzo łagodna, wręcz idealna do nauki jazdy na nartach. Jej długość wynosi 145 metrów. Po prawej stronie obrazu z kamery widoczne są pozostałe wyciągi, które obsługują łatwe trasy niebieskie o długości od 220 do 250 metrów. W sumie w stacji działa pięć wyciągów.

CSN Nosal jest jednym z najlepszych stacji szkoleniowych dla dzieci. Posiadają bardzo przyjazny program nauczania, a instruktorzy mają bardzo dobre podejście do dzieci, czego dowodem są pochlebne opinie na temat stacji.

2015.02.17 - Przykładowy obraz z kamery na centrum narciarskie na Nosalu

Zakopane centrum narciarskie na Nosalu

W oddali widoczna jest dolna część nieczynnego stoku narciarskiego, który swego czasu cieszył się bardzo dużą popularnością. Niegdyś była to najlepsza trasa slalomowa w Polsce, jej długość wynosiła 650 metrów. Trasa obsługiwana była przez jednoosobową kolejkę krzesełkową, która została wybudowana w 1967 roku. Została ona jednak zamknięta ze względu na zły stan techniczny.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nosal.pl