Zakopane: Stok narciarski Harenda

Stok narciarski Harenda

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera na stok narciarski Harenda w Zakopanem

Harenda SKIPolana Szymoszkowa SKI

Stok narciarski Harenda w Zakopanem

Jedne z lepszych terenów zjazdowych w Zakopanym należą do stacji narciarskiej Harenda. Ośrodek usytuowany jest przy wjeździe do Zakopanego, przy popularnej zakopiance. Zróżnicowane trasy narciarskie, dobrze przygotowane stoki oraz położenie z dala od centrum miasta sprawia, że narciarze bardzo chętnie odwiedzają Harendę.

Mimo, że ośrodek nie należy do największych to posiada bardzo ciekawe trasy zjazdowe. Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji w sumie 3.5 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Dodatkową zaletą są bezpłatne parkingi usytuowane opodal budynku kas. W dolnej części stoku funkcjonuje restauracja, szkółka narciarska oraz serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej także funkcjonuje punkt gastronomiczny, ponadto znajduje się tu również taras, na którym możemy wypożyczyć leżaki, chwilę odpocząć i nagrzać się w ciepłych promieniach słońca.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim Harenda w Zakopanem

Zakopane stok narciarski Harenda

Na obrazie z kamery na żywo widoczna jest dolna część stoku, na której zostały wyznaczone dwie trasy zielone oraz ośla łączka, które obsługiwane są przez wyciągi orczykowe o długości 470, 320 i 250 metrów. W słoneczne dni widoki roztaczające się z górnej stacji kolejki krzesełkowej zapierają dech w piersiach. Tatry, jak zawsze fenomenalnie się prezentują, lecz niestety przy słonecznej pogodzie, przez południową ekspozycję stoku, bardzo szybko śnieg robi się mokry i tworzą się odsypy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony harendazakopane.pl