Zakopane: Dolina Goryczkowa

Dolina Goryczkowa

Dolina Goryczkowa

Dolina ChochołowskaStrona główna

Dolina Goryczkowa w Zakopanem

Szczyt Kasprowego Wierchu jest fenomenalnym punktem widokowym, szczególnie zimą, podczas mrozów, kiedy przejrzystość powietrza jest największa. Z Kasprowego Wierchu roztacza się wspaniała panorama na Tatry, która nie ma sobie równych.

Na obrazie z kamery widocznych jest kilka szczytów. Szczyt położony najbliżej kamery to Pośredni Wierch Goryczkowy, a tuż za nim widoczna jest Goryczkowa Czuba. W tle, za wcześniej wspomnianymi górami, widać mniejszą Kopę Kondracką oraz nieco większego Małołączniaka. Od Pośredniego Wierchu w dół schodzi Dolina Goryczkowa pod Zakosy, zaś od Goryczkowej Czuby w dół schodzi Dolina Goryczkowa Świńska.

Od lat na północno-zachodnim zboczu Kasprowego Wierchu w Goryczkowej Dolinie funkcjonuje popularny wyciąg narciarski. Jest to dwuosobowy wyciąg linowo-krzesełkowy, kolejka jest dość stara i prymitywna, funkcjonuje od 1969 roku. Kocioł Goryczkowy oraz Gąsienicowy jako jedyne w Polsce oferują prawdziwie alpejskie tereny zjazdowe z całkowicie naturalnym śniegiem. Trasa z Kasprowego Wierchu przez Dolinę Goryczkową aż do Kuźnic liczy około 5 kilometrów. Trasy w Dolinie Goryczkowej przeznaczone są dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, są one uważane za najlepsze w Polsce.

2015.02.17 - Przykładowy obraz z kamery

Zakopane Dolina Goryczkowa

Kolej w Dolinie Goryczkowej jest czynna jedynie zimą, latem teren doliny nie jest penetrowany przez turystów, gdyż nie biegnie tędy żaden szlak pieszy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony topr.pl