Zakopane: Stacja narciarska Witów SKI

Stacja narciarska Witów SKI

Zobacz aktualny obraz z kamery Stacja narciarska Witów SKI

Centrum narciarskie na NosaluSuche SKI u Jędrola

Stacja narciarska Witów SKI koło Zakopanego

Prawie 10 lat temu została tu wybudowana czteroosobowa kolejka krzesełkowa produkcji Doppelmayra, której długość wynosi 800 metrów, a różnica poziomów 160 metrów. Z górnej stacji kolejki w dół biegnie długa na około 1000 metrów trasa zjazdowa podzielona na dwa warianty. Stok jest dość łagodny i przyjemny, dlatego też świetnie się nadaje do nauki jazdy na nartach. Po lewej stronie wyciągu krzesełkowego znajduje się krótki wyciąg dla początkujących i dzieci o długości 120 metrów. Niestety, nie jest on widoczny na obrazie z kamery. Witów-Ski w dużej mierze swoją popularność zawdzięcza Jagnie Marczułajtis, czternastokrotnej złotej medalistce w Mistrzostwach Polski w snowboardzie. Od 2007 roku prowadzi ona tu swoją szkołę snowboardową.

Witów to podhalańska wieś położona zaledwie 14 kilometrów od Zakopanego. Ośrodek narciarski, jak i sama miejscowość niezmiennie od lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród turystów. W 2006 roku w Witowie powstała nowa stacja narciarska, która zmieniła zimowe oblicze wsi - na lepsze.

2015.02.19 - Przykładowy obraz z kamery na stację narciarską Witów SKI

Witów stacja narciarska

Z górnej stacji kolejki krzesełkowej roztaczają się wspaniałe widoki na Tatry Zachodnie. Niewątpliwie jest to kolejna zaleta, tej niewielkiej stacji rodzinnej. Oczywiście na terenie ośrodka funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a przy górnej i dolnej stacji kolejki krzesełkowej funkcjonują punkty gastronomiczne.

Obraz z kamery pochodzi ze strony witow-ski.pl