Zakopane: Krupówki

Krupówki

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na deptak Krupówki Dolne w Zakopanem

Na KrupówkachWidok z Kasprowego Wierchu

Krupówki w Zakopanem

Na Krupówkach znajdziemy praktycznie wszystko - sklepy odzieżowe, optyka, kantor, bary szybkiej obsługi typu fast-food, liczne restauracje i puby oraz jak widać na załączonym obrazie z kamery jest to miejsce postoju dorożek. Szczególnie latem, na Krupówkach spotkać możemy licznych grajków, mimów oraz maskotki, w tym popularnego misia, który życzy sobie dość dużo dudków za chwilowe pozowanie do zdjęcia. Oprócz różnego rodzaju punktów usługowych i atrakcji na nie koniecznie wysokim poziomie, na Krupówkach znajduje się również najstarsza zakopiańska świątynia p.w. Najświętszej Rodziny w Zakopanem, którą obowiązkowo trzeba zobaczyć.

Krupówki to jedna z najpopularniejszych ulic w Polsce, a także reprezentacyjna promenada Zakopanego, na której turyści szukają kolejnych atrakcji, w przerwie pomiędzy wędrówkami po górach lub szusowaniem na nartach.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery z Krupówek w Zakopanem

Zakopane Krupówki

Krupówki w przeciągu kilku ostatnich lat zostały bardzo mocno skomercjalizowane. Czego efektem są niepasujące do otoczenia szyldy, zasłaniające piękne i niezwykle ciekawe pod względem architektonicznym budynki charakterystyczne dla tego regionu, których nie zobaczymy nigdzie indziej. I mimo, że w dalszym ciągu wielu turystów jest zadowolonych z pobytu na Krupówkach, znajduje się coraz więcej takich, którzy przy okazji pobytu w Zakopanym nie chcą tam nawet zaglądać.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl