Zakopane: Nowotarska kierunek Jana Pawła II

Nowotarska kierunek Jana Pawła II

Nowotarska kierunek Jana Pawła II

ZakopiankaNowotarska kierunek Kasprowicza

Nowotarska kierunek Jana Pawła IIa w Zakopanem

Kamery drogowe nabierają co raz większego znaczenia w planowaniu i koordynowaniu przebiegu podróży. W dobie smartfonów oraz laptopów z bezprzewodowym internetem możemy bez problemu skontrolować sytuację na wielu polskich drogach. Na obrazie z kamery widoczna jest ul. Nowotarska, która jest jedną z głównych arterii Zakopanego. Kamera zamontowana jest w pobliżu ulicy Nowotarskiej 17-23 i skierowana w stronę ronda Romana Dmowskiego.

Pierwszy zjazd z ronda odchodzi w ulicę Powstańców Śląskich, kolejny biegnie dalej ulicą Nowotarską, zaś ostatnim wjedziemy na ulicę Jana Pawła II (droga osiedlowa). Chcąc dojechać do Krupówek na rondzie wybieramy drugi zjazd. Reprezentacyjna promenada Zakopanego znajduje się około 250 metrów od ronda, po lewej stronie.

2015.02.20 - Przykładowy obraz z kamery na ulicę Nowotarską kierunek Jana Pawła II

Zakopane Nowotarska kierunek Jana Pawła II

O ile warto samochodem przyjechać do Zakopanego, to już nie warto nim po mieście się poruszać. Większość ulic w szczycie sezonu jest zakorkowanych. Panuje tu także specyficzny styl jazdy, do którego mieszkańcy innych części Polski mogą tak szybko się nie przyzwyczaić, a to stwarza potencjalne zagrożenie dla wszystkich. Pomijając kwestie bezpieczeństwa, jazda samochodem po Zakopanem może po prostu zepsuć humor, gdyż stracimy więcej czasu w korkach, niż zyskamy poruszając się własnym autem. W mieście kipi od różnych firm przewozowych, dzięki którym dostaniemy się do najważniejszych części miasta oraz pobliskich miejscowości.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zdw.krakow.pl/kamery-na-drogach