Zakopane: Harenda SKI

Harenda SKI

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera Harenda SKI w Zakopanem

Wyciąg na Kasprowym WierchuStok narciarski Harenda

Harenda SKI w Zakopanem

Harenda to dzielnica Zakopanego położona przy wjeździe do zimowej stolicy polski, przy popularnej i bardzo często zakorkowanej zakopiance. Przez wiele lat Harenda kojarzyła się ludziom przede wszystkim z Janem Kasprowiczem, który tu mieszkał i tworzył. Był on prekursorem nowoczesnego wiersza wolnego, katastrofizmu oraz szeregu prymitywnych tendencji we współczesnej sztuce.

Jedną z najlepszych stacji narciarskich w Zakopanem jest Harenda (od nazwy dzielnicy). Jest to stosunkowo młody ośrodek narciarski, który swoją działalność rozpoczął w 2006 roku. Trasy usytuowane są na grzbiecie Gubałówki, opadającym w stronę sąsiedniej wsi Poronin.

Południowa ekspozycja stoku niestety nie służy narciarzom. W słoneczne dni, nawet przy temperaturze poniżej zera, śnieg robi się dość szybko mokry, przez co tworzą się muldy. Kręgosłupem stacji jest 600 metrowa czteroosobowa kolejka krzesełkowa, wzdłuż której biegnie najtrudniejsza trasa w Harendzie czarna. Opodal wcześniej wspomnianej trasy została wyznaczona trasa czerwona. Średnio zaawansowani i początkujący narciarze mają do dyspozycji biegnącą szerokim łukiem od górnej kolejki krzesełkowej trasę niebieską, która omija strome odcinki. W dolnej części stoku funkcjonuje niewielki teren narciarski, gdzie zostały wyznaczone łatwe trasy zielone.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kameryHarenda SKI w Zakopanem

Zakopane Harenda SKI

Obraz pochodzi z kamery zamontowanej przy górnej stacji kolejki krzesełkowej. Zjazd po trasach w stacji narciarskiej Harenda gwarantuje nie tylko przyjemność z jazdy, ale także wspaniałe widoki roztaczające się z górnych partii stoku na Tatry.

Obraz z kamery pochodzi ze strony harendazakopane.pl