Zakopane: Zakopianka

Zakopianka

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera z widokiem na skrzyżowanie Krupówek z Kościeliską w Zakopanem

Polana Szymoszkowa SKIStara Chata

Zakopianka droga dojazdowa do Zakopanego

Zakopianka to potoczna nazwa drogi z Krakowa do Zakopanego o długości 102 kilometrów. W sezonie zimowym i wakacyjnym na wcześniej wspomnianej drodze tworzą się olbrzymie korki, a także zdarzają się tu bardzo często wypadki. W naszym serwisie znajdziecie kilka kamer, które usytuowane są przy wylotowych drogach z Zakopanego. Pomogą one wam ocenić natężenie ruchu na danej ulicy. Obraz z kamer drogowych powinien poprawnie wyświetlić się na każdym smartfonie, gdyż przesyłany jest w formie zdjęcia.

Planując wycieczkę do Zakopanego, warto się zastanowić, czy samochód jest nam niezbędny. Przemieszczanie się po zimowej stolicy Polski autem prawdopodobnie wyprowadzi większość kierowców z równowagi, ze względu na odmienny styl jazdy niż w innych częściach kraju. Kolejną frustrującą sprawą są olbrzymie korki oraz brak miejsc parkingowych.

2015.02.20 - Przykładowy obraz z kamery na Zakopiance

Zakopane droga Zakopianka

Jeśli jednak koniecznie chcemy jechać samochodem do Zakopanego, powinniśmy go zostawiać w miejscu zakwaterowania. Najlepszym przykładem są Kuźnice, gdzie rozpoczyna się wiele szlaków. W szczycie sezonu, a nawet poza nim, brakuje tam po prostu miejsc parkingowych, dlatego też wydaje nam się, że lepiej zapłacić kilka złotych za przejazd busem prywatnego przewoźnika, niż zepsuć sobie humor szukając miejsca parkingowego.

Obrazy z kamer pochodzą ze strony gazdowokuznia.pl