Zakopane: Małe Ciche kolej krzesełkowa

Małe Ciche kolej krzesełkowa

Zobacz aktualny obraz z kamery Małe Ciche kolej krzesełkowa

Stacja narciarska Małe CicheMałe Ciche koło Zakopanego

Małe Ciche kolej krzesełkowa koło Zakopanego

Zaledwie czternaście kilometrów dzieli Zakopane od niewielkiej, lecz bardzo uroczej wsi Małe Ciche. Położona nieco na uboczu, pomiędzy Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską, z dala od tłumów głośnych turystów. Latem jest to wspaniałe miejsce wypoczynkowe ze względu na fenomenalne widoki roztaczające się z Małego Cichego na Tatry, które możemy podziwiać w ciszy i spokoju, zaś zimą wieś ogarnia białe szaleństwo.

Stacja narciarska w Małem Cichem jest bardzo dobrze znana wśród polskich narciarzy. Ośrodek dysponuje nowoczesną kolejką krzesełkową, która została wybudowana w 2012 roku na miejscu starej, rozebranej kolejki. Zaledwie rok później została ona ponownie wybudowana z tym, że równolegle do nowej. Na obrazie z kamery widoczna jest nowa, a właściwie stara kolejka krzesełkowa o długości 750 metrów. Po jej obu stronach biegną bardzo łatwe trasy niebieskie, które z pewnością przypadną do gustu średniozaawansowanym amatorom nart. W tym miejscu warto wspomnieć, że wszystkie trasy w Małem Cichem są sztucznie naśnieżane i ratrakowane oraz oświetlone, co z pewnością zachwyci miłośników nocnej jazdy.

2015.02.19 - Przykładowy obraz z kamery na kolej krzesełkową koło Zakopanego

Małe Ciche kolej krzesełkowa koło Zakopanego

Przykładowy obraz z kamery jest dowodem na to, że Małe Ciche jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku, nie tylko ze względu na dość ciekawy ośrodek narciarski, ale również dzięki wspaniałym widokom roztaczającym się z górnych stacji kolejek krzesełkowych. Tutaj Tatry mamy praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Obraz z kamery pochodzi ze strony maleciche.com