Zakopane: Kasprowy Wierch panorama

Kasprowy Wierch panorama

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera z widokiem z Kasprowego Wierchu

Widok na TatryGubałówka

Zakopane Kasprowy Wierch panorama

Kamera umożliwia podziwianie panoramy rozpościerającej się z perspektywy Kasprowego Wierchu. Szczyt wznosi się na wysokość 1987 m n.p.m., znajduje się na nim najwyżej położony budynek w Polsce - Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne wybudowane w 1938 roku. Nie jest ono jedynym budynkiem znajdującym się w pobliżu szczytu góry. Na Kasprowy prowadzi z Kuźnic kolejka linowa, która umożliwi także, niechętnym na piesze wycieczki turystom, podziwianie widoku ze szczytu tej prawie dwukilometrowej góry, bez wylania choć jednej kropli potu.

Szczyt przyciąga wielu zwolenników turystyki pieszej. Bogaty w widoki szlak zielony prowadzi przez Myślenickie Turnie, tuż pod szlakiem kolejki linowej. Zachwycający niebieski wiedzie przez Halę Gąsienicową i schronisko Murowaniec, żółty pozwala podziwiać Dolinę Jaworzynki. Trzy trasy wyruszają z Kuźnic i są świetnym pomysłem na zorganizowanie całodziennej wycieczki. Wędrówka w jedną stronę zajmuje około 3-4 godziny.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery w Zakopanem panoramy z kasprowego Wierchu

Zakopane Kasprowy Wierch panorama

Ten malowniczy szczyt Tatr jest atrakcją także dla entuzjastów sportów zimowych. Znajdują się tu dwie trudne trasy zjazdowe przeznaczone głównie dla doświadczonych narciarzy, ze względu na ich stromy początek oraz dość duże przewyższenie. W Dolinie Goryczkowej funkcjonuje stary jednoosobowy wyciąg krzesełkowy, zaś w Dolinie Gąsienicowej nowoczesny wyciąg wyposażony w czteroosobowe kanapy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony pkl.pl