Zakopane: Widok z Gubałówki

Widok z Gubałówki

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera z widokiem z Gubałówki w Zakopanem

Panorama Tatr z ZębaWilla Piękne Widoki

Widok z Gubałówki w Zakopanem

Jednym z najpopularniejszych sposobów zdobycia szczytu wcześniej wspomnianej góry jest wjazd kolejką. Dolna stacja kolejki linowo-terenowej znajduje się w dolnej części Krupówek. Tutaj też mieści się słynny targ, na którym możemy zakupić wszelkiego rodzaju pamiątki, konfitury, oscypki oraz wiele innych przedmiotów, często chińskiej produkcji.

Nowoczesne wagoniki posiadają przeszklony dach, który umożliwia podziwianie wspaniałych widoków na Tatry w czasie wjazdu na górę. Po wejściu lub wjechaniu na szczyt większość turystów swoje pierwsze kroki kieruje w stronę tarasu widokowego, który znajduje się przy restauracji, nieco poniżej wierzchołka. Na wprost z tarasu roztaczają się wspaniałe widoki na Tatry Wysokie, nieco w prawo widoczna jest charakterystyczna sylwetka Giewontu, zaś nad nim Czerwone Wierchy. Na wschód bardzo dobrze widoczne są Tatry Bielskie, zaś na zachód widoczna jest Osobita, szczyt w północno-zachodniej części Słowacji. Prawie jak na dłoni mamy także całe Zakopane. Na tarasie przed restauracją znajduje się mapa panoramiczna, która pomaga zorientować się w układzie topograficznym.

2013.03.24 - Przykładowy obraz z kamery na Gubałówce w Zakopanem

Zakopane widok z Gubałówki

Niestety obraz z kamery to jedynie nagranie archiwalne, lecz chociaż po części ukazuje wspaniały widok roztaczający się z Gubałówki na Tatry. Obraz pochodzi z kamery niegdyś zamontowanej przy jednym z wielu lokali gastronomicznych usytuowanych na szczycie Gubałówki.

Obraz z kamery pochodzi ze strony pkl.pl