Zakopane: Kolej krzesełkowa Zgorzelisko Espress

Kolej krzesełkowa Zgorzelisko Espress

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera na trasy narciarskie na stoku Małe Ciche

Lodowisko HarendaKuźnice kolejka na Kasprowy Wierch

Małe Ciche kolej krzesełkowa Zgorzelisko Espress koło Zakopanego

W dolinie Filipczańskiego Potoku położona jest jedna z najbardziej urokliwych wsi na całym Podhalu. Małe Ciche jest jedną z najmniejszych wsi w powiecie tatrzańskim, usytuowana w dolinie pomiędzy podtatrzańskimi lasami, w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nazwa wsi wywodzi się od nazwy polany, na której jest usytuowana. Polana Cicha, niegdyś była miejscem wypasania owiec, zaś pierwszy człon nazwy Małe został dodany aby odróżnić wieś od istniejącego już Cichego Wielkiego.

Mimo, że Małe Ciche nie może pochwalić się wieloma zabytkami, to miejscowość zachowała część charakteru góralskiej wsi. Jedynym obiektem zabytkowym jest drewniany kościółek, który powstał wbrew zakazom komunistycznych władz państwowym.

Na obrazie z kamery widoczna jest, postawiona zaledwie trzy lata temu, kolejka Zgorzelisko Express o długości 1250 metrów. Jest ona wyposażona w czteroosobowe kanapy. Wzdłuż kolejki biegnie ponad kilometrowa trasa narciarska, która z pewnością przypadnie do gustu początkującym jak i doświadczonym narciarzom. Nie znajdziemy tu trudnych tras narciarskich. Jednak nie ulega wątpliwości, że jest to miejsce przeznaczone do rekreacyjnej i rodzinnej jazdy na nartach, dla osób, które przede wszystkim cenią sobie ciszę i spokój oraz możliwość podziwiania wspaniałych widoków.

2015.02.19 - Przykładowy obraz z kamery w Małej Cichej koło Zakopanego

Małe Ciche kolej krzesełkowa Zgorzelisko Espress

Kamera niestety nie jest najwyższych lotów i jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia, jednak może zachęci Was do odwiedzenia Małego Cichego, chociażby ze względu na możliwość podziwiania takich widoków.

Obraz z kamery pochodzi ze strony maleciche.com