Zakopane: Willa Piękne Widoki

Willa Piękne Widoki

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera z widokiem na Tatry z Willi Piękne Widoki w Zakopanem

Widok z GubałówkiTatry z Rzepiska

Willa Piękne Widoki w Zakopanem

Tatry są najwyższym pasmem górskim Karpat, a także najwyższymi górami w Polsce. Dzielą się one na Tatry Zachodnie, Wysokie oraz Bielskie, te ostatnie położone są w całości poza granicami Polski. Najwyższym szczytem po stronie polskiej są Rysy wznoszące się na 2499 m n.p.m. (jest to najwyżej położony punkt Polski). Najpopularniejszym szczytem, który jednocześnie jest symbolem zimowej stolicy Polski jest Giewont, który sylwetką masywu przypomina śpiącego rycerza. Widoczny na przykładowym obrazie z kamery.

Niemniej popularny jest także Kasprowy Wierch, z którego widoki rozpościerające się ze szczytu - Jego samego, możecie zobaczyć na kamerach udostępnionych w naszym serwisie. Tatry, to także wspaniałe doliny. Przynajmniej raz w życiu, warto odwiedzić Dolinę Rybiego Potoku, w której znajduje się jedno z największych i najpopularniejszych jezior w Tatrach – Morskie Oko. Charakterystycznym elementem Tatr są również wodospady. Wielka Siklawa liczy sobie około 70 metrów wysokości, warto także zobaczyć trójstopniowe Wodogrzmoty Mickiewicza.

2015.02.19 - Przykładowy obraz z kamery

Zakopane Willa Piękne Widoki

Tatry to także jedyne w Polsce miejsce, w którym spotkać możemy szarotkę alpejską, dziewiećsiła bezłodygowego oraz fiołka alpejskiego. Ponadto na szlaku spotkać możemy niedźwiedzia brunatnego, borsuka, świstaka, kozicę oraz orlika krzykliwego. I choć byśmy bardzo chcieli, góry mimo, że piękne są bardzo niebezpieczne. Dlatego też przed każdym wyjściem na szlak trzeba się dobrze przygotować.

Obraz z kamery pochodzi ze strony pieknewidoki.pl