Zakopane: Suche SKI

Suche SKI

Zobacz aktualny obraz z kamery Wyciąg narciarski stacja górna Suche SKI koło Zakopanego

Suche SKI u JędrolaStacja narciarska Suche

Suche SKI koło Zakopanego

Na obrazie z kamery na żywo widoczny jest wyciąg krzesełkowy położony w stacji narciarskiej Suche Ski w niewielkiej miejscowości Suche. Wieś usytuowana jest w dolinie Suchego Potoku i oddalona jest około kilometra od popularnej zakopianki, a 6 kilometrów od Zakopanego.

W ciągu kilku ostatnich lat można było zaobserwować znaczący wzrost liczby stacji narciarskich na Podhalu. Dzieje się tak, głównie za sprawą stale rosnącego zainteresowania sportami zimowymi, co z kolei zawdzięczamy powoli polepszającym się warunkom finansowym Polaków. Nie ma co się oszukiwać, jazda na nartach czy na snowboardzie do najtańszych nie należy.

Ośrodek narciarski Suche Ski swoją działalność rozpoczął w sezonie zimowym 2012/2013. Kręgosłupem stacji jest czteroosobowa kolejka krzesełkowa o długości 639 metrów, która obsługuje stok. W wypadku tej stacji narciarskiej ciężko tu mówić o kilku trasach, jednak jednoznacznie nie możemy również stwierdzić, że jest tu tylko jedna. Narciarze do wyboru mają po prostu kilka wariantów zjazdu i każdy z nich łączy się przy dolnej stacji kolejki. W górnej części stoku znajduje się wyciąg orczykowy, który obsługuje jeden z wariantów zjazdu. Najmłodsi zaś, mają do dyspozycji krótki wyciąg talerzykowy położony przy kasach.

2015.02.20 - Przykładowy obraz z kamery w Suche SKI

Poronin Suche SKI

Stok jest łatwy i przyjemny, każdy wariant zjazdu oznaczony jest kolorem niebieskim. Jak na tak małą stację narciarską teren jest zagospodarowany dość ciekawie, jednak przy kilku godzinnym pobycie w Suche Ski, ten niewielki teren narciarski może nam po prostu się znudzić.

Obraz z kamery pochodzi ze strony dw-jedrol.pl