Zakopane: Polana Szymoszkowa SKI

Polana Szymoszkowa SKI

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera na Polanie Szymoszkowa SKI w Zakopanem

Stok narciarski HarendaZakopianka

Polana Szymoszkowa SKI w Zakopanem

Polana Szymoszkowa niezmiennie od lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród narciarzy odwiedzających Zakopane. Nie tylko ze względu na trasy narciarskie ale również dzięki wspaniałym widokom roztaczającym się na Tatry.

Niezaprzeczalnym atutem Polany Szymoszkowej są dwie dość długie trasy, które zostały oznaczone kolorem czerwono-niebieskim. Biegną one po obu stronach sześcioosobowej kolejki krzesełkowej, która wwozi narciarzy na szczyt. Są to trasy przeznaczone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy, gdyż górna partia stoku jest dość stroma i może powodować trudności przy zjeździe dla osób niedoświadczonych. Mniej więcej od połowy stoku, biegnie mniejsza kolejka krzesełkowa, która obsługuje 360 metrową trasę niebieską. Jest to trasa wręcz idealna do nauki jazdy na nartach.

Dzieci mają do dyspozycji wyciąg taśmowy znajdujący się w KidsPark Szymoszkowa, gdzie pod okiem instruktorów narciarstwa najmłodsi nauczą się jeździć na nartach oraz poznają zasady bezpiecznego poruszania się po stoku.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery na Polanie Szymoszkowej SKI w Zakopanem

Zakopane Polana Szymoszkowa SKI

Praktycznie na Polanie Szymoszkowej znajduje się olbrzymi Hotel Mercur, niegdyś Kasprowy, co z pewnością docenią rodzice z mniejszymi dziećmi. Ponadto w dolnej części stoku znajduje się dość obszerny, darmowy parking oraz kilka punktów gastronomicznych i góralska karczma. Na terenie Polany Szymoszkowej funkcjonuje również wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego. Na obrazie z kamery widoczne są dwa wyciąg krzesełkowe. Mniejszy, obsługujący trasę niebieską położony jest bliżej kamery.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szymoszkowa.pl