Zakopane: Morskie Oko

Morskie Oko

Morskie Oko

Dolina Pięciu StawówBuczynowa Dolinka

Morskie Oko w Zakopanem

Na obrazie z kamery zobaczyć możecie wyjątkowo wspaniały widok na górną część Doliny Rybiego Potoku usytuowaną w Tatrach Wysokich. Morskie Oko jest najpopularniejszym celem wędrówek turystów odwiedzających Zakopane mimo, że symbolem zimowej stolicy Polski jest Giewont. W szczycie sezonu, przy pięknej i słonecznej pogodzie Morskie Oko odwiedzane jest każdego dnia przez kilka tysięcy urlopowiczów. I w sumie nie ma w tym nic dziwnego, gdyż największe jezioro Tatr wygląda wspaniale na tle najwyższych gór w Polsce - Rysów.

Szlak rozpoczyna się przy Palenicy Białczańskiej, do której najłatwiej i najszybciej dojedziemy busem prywatnego przewoźnika, gdyż droga do Palenicy jest dość trudna i kręta. Latem znalezienie miejsca parkingowego na Palenicy w szczycie sezonu graniczy z cudem. Do Morskiego Oka prowadzi asfaltowa droga długa na 9 kilometrów, która znacznie ułatwia wędrowanie, lecz sporo kradnie z uroku chodzenia po górach. Ponadto każdy może do Morskiego Oka dojechać na dorożce lub saniami (w zależności od pory roku), jednak taka przyjemność nie należy do najtańszych i jeśli jesteśmy w stanie dojść do celu o własnych siłach odradzamy korzystanie z tego typu "pomocy".

2015.02.17 - Przykładowy obraz z kamery na Morskie Oko

Zakopane Morskie Oko

Nad Morskie Oko warto wybrać się wcześnie rano lub w martwym sezonie, wtedy też będziemy mieli szansę w ciszy i spokoju obcować z otaczającą nas naturą i nacieszyć oczy wspaniałymi widokami. Swoją drogą niezwykle aktualne do dnia dzisiejszego są słowa zapisane ponad 100 lat temu przez Walerego Eljasza: "Powiadają, że być w Tatrach i Morskiego Oka nie zwiedzić, znaczy tyle, co będąc w Rzymie i nie zobaczyć Papieża".

Obraz z kamery pochodzi ze strony topr.pl