Zakopane: Widok z Kasprowego Wierchu

Widok z Kasprowego Wierchu

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na Tatry Zachodnie z Kasprowego Wierchu w Zakopanem

KrupówkiKasprowy Wierch

Obserwatorium meteo na Kasprowym Wierchu w Zakopanem

Kasprowy Wierch, obok Giewontu jest jednym z najważniejszych symboli Tatr i Zakopanego, a także jednym z najpopularniejszych celów wędrówek większości turystów, którzy odwiedzają Zakopane. Szlak z Kuźnic na Kasprowy Wierch jest dość prosty, nie wymaga większych przygotowań technicznych. Sama droga jest wręcz nudna i monotonna, a przede wszystkim dość długa. Na obrazie z kamery praktycznie o każdej porze roku możemy zobaczyć licznych turystów zdobywających szczyt Kasprowego. Prawdopodobnie nie wszyscy urlopowicze pokusili się na wędrówkę o własnych siłach, gdyż na Kasprowy możemy również wjechać kolejką z Kuźnic. Warto w tym miejscu wspomnieć, że niekoniecznie kolejką dostaniemy się na szczyt szybciej, gdyż czas oczekiwania do kasy oraz do samej kolejki w szczycie sezonu wynosi nawet 3 godziny. Chyba, że pojawicie się przy kasach z samego rana. Podczas jazdy kolejką mamy szansę na podziwianie widoków, których nie zobaczylibyśmy ze szlaku, gdyż głównie prowadzi on przez las.

Ze szczytu Kasprowego Wierchu fenomenalnie prezentuje się Świnica oraz Kościelisko, zaś na południe rozciąga się widok na Krywania, który wystaje ponad Kopy Liptowskie. Szczególnie zachęcamy do podglądania tej kamery, gdyż czasem gdy u nas na dole słońca brak, tutaj wspaniale ono świeci.

2015.02.18 - Przykładowy obraz z kamery z Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu

Zakopane widok z Kasprowego Wierchu

Obrotowa kamera została zamontowana na budynku Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW-PIB na Kasprowym Wierchu. Budynek stacji znajduje się na samym szczycie Kasprowego Wierchu, nieco poniżej usytuowana jest stacja kolejki linowej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony pkl.pl