Zakopane: Ulica Nowotarska

Ulica Nowotarska

Ulica Nowotarska

Nowotarska kierunek SienkiewiczaKrupówki środkowe

Ulica Nowotarska w Zakopanem

Ulica Nowotarska jest główną arterią przebiegającą przez Zakopane. Rozpoczyna się na północnym wschodzie miasta, od Ronda dra Andrzeja Chramca i przecina miasto na południowy zachód, kończąc się przy Rondzie im. Romana Dmowskiego.

W pobliżu Nowotarskiej znajduje się heliport Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, dbającego o bezpieczeństwo turystów wyprawiających się w wysokie góry. Nieopodal, przy ul. Sienkiewicza odnajdziemy Punkt Informacji Turystycznej, to w nim udzielane są niezbędne przy zwiedzaniu regionu informacje, otrzymać można także szczegółowe mapy, przewodniki i foldery dotyczące atrakcji regionu.

2015.02.20 - Przykładowy obraz z kamery na ulicę Nowotarską

Zakopane ulica Nowotarska

Centrum Informacji Turystycznej znajduje się w pobliżu Dworca Kolejowego z którego wyjechać możemy w kierunku Krakowa, Katowic, Warszawy, Szczecina oraz Gdyni. W najbliższym sąsiedztwie ulokowany jest także Zakopiański Dworzec Autobusowy, z którego oferowane są przejazdy do głównych miejscowości wojewódzkich w całej Polsce oraz do najbardziej atrakcyjnych miejscowości Podhala. Szczególnie warta polecenia jest wycieczka do oddalonej o 38 kilometrów Chabówki, w której znajduje się Skansen Taboru Kolejowego, gdzie organizowane są okazjonalne przejazdy zabytkowym parowozem do Zakopanego. Szczęściarze, którzy pomyślą o zakupie biletów z wyprzedzeniem będą mieli szansę przejechać się specjalnym wagonem pierwszej klasy - luksusową salonką.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zdw.krakow.pl/kamery-na-drogach