Zakopane: Stacja narciarska Małe Ciche

Stacja narciarska Małe Ciche

Zobacz aktualny obraz z kamery Małe Ciche stacja narciarska

Kuźnice kolejka na Kasprowy WierchMałe Ciche kolej krzesełkowa

Stacja narciarska Małe Ciche koło Zakopanego

Obraz na żywo pochodzi z kamery zamontowanej przy górnej stacji nowej czteroosobowej kolejki krzesełkowej Zgorzelisko Express w Małem Cichem. Właśnie dla takich widoków, warto odwiedzić tą niewielką, lecz bardzo urokliwą wieś.

Kolej krzesełkowa Zgorzelisko Express została postawiona w 2012 roku, w miejscu starej kolejki krzesełkowej. Wzdłuż niej biegnie ponad 1000 metrowa trasa, o średnim nachyleniu 17% i różnicy wzniesień wynoszącej około 220 metrów. Kolejka Zgorzelisko Express została wybudowana na miejscu starej rozebranej kolejki, która w 2013 roku została ponownie postawiona równolegle do nowej.

Małe Ciche jest idealną propozycją dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Wieś, mimo swoich skromnych rozmiarów oferuje urlopowiczom bogatą i różnorodną gamę form wypoczynku i atrakcji. Otoczona jest lasami, położona bezpośrednio przy Tatrzańskim Parku Narodowym. Jedną z największych atrakcji wsi są wspaniałe widoki roztaczające się na Tatry.

2015.02.19 - Przykładowy obraz z kamery na stację narciarską Małe Ciche

Małe Ciche Stacja narciarska

Przy Szkole Podstawowej w Małem Cichem działa zespół „Mali Cichowianie”, który prezentuje wspaniały, góralski folklor. Wiosną w przysiółku Tarasówka odbywa się rytualne święcenie owiec, które będą pasły się na halach, zaś zimą odbywa się tu słynna Parada Gazdowska. Miejscowość, może stanowić świetną alternatywę dla turystów poszukujących ciszy i spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Z Zakopanego do Małego Cichego dojedziemy busem prywatnego przewoźnika za około 10 złotych.

Obraz z kamery pochodzi ze strony maleciche.com