Zakopane: Dolna stacja na Polanie Szymoszkowej (nieaktywna)

Dolna stacja na Polanie Szymoszkowej (nieaktywna)

Zakopane dolna stacja na Polanie Szymoszkowej

Zobacz obrazy z 43 kamer

Dolna stacja na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Polana Szymoszkowa obok Harendy jest jednym z najpopularniejszych terenów zjazdowych w Zakopanem. Na obrazie z kamery widoczna jest dolna stacja krótszego czteroosobowego wyciągu krzesełkowego.

Pierwszy wyciąg na Polanie Szymoszkowej został wybudowany w 1997 roku i stoi on po dziś dzień (widoczny na obrazie z kamery). Kolejka została zaprojektowana przez polskiego inżyniera Jana Kuńczyńskiego, który emigrował do Stanów Zjednoczonych. Tam założył firmę Lift Engineering. Wybudował on ponad 200 kolejek na całym świecie. W Polsce znajduje się tylko jedna kolejka jego projektu, właśnie ta, na którą patrzycie. Wzdłuż kolejki biegnie łatwa trasa niebieska o długości 400 metrów, która świetnie się nadaje dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nartami.

Średnio zaawansowani i doświadczeni narciarze mają do dyspozycji trasę czerwono-niebieską obsługiwaną przez sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy. Była to jedna z pierwszych wybudowanych sześcioosobowych kanap w Polsce. Trasa początkowo jest dość stroma i dla osób stawiających swoje pierwsze kroki na nartach może okazać się za trudna.

2015.02.15 - Przykładowy obraz z kamery przy dolnej stacji na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Opodal dolnej stacji znajduje się kilka mniejszych punktów gastronomicznych, a także góralska karczma, w której serwują smaczne regionalne jedzenie. Na uwagę zasługuje bardzo dobrze rozbudowane zaplecze wypożyczalni oraz serwisu sprzętu narciarskiego. Ponadto w pobliżu znajduje się Hotel Mercury.