Zakopane: Gazdowo Kuźnia - Krupówki

Gazdowo Kuźnia - Krupówki

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera z widokiem na Krupówki z Gazdowej Kużni w Zakopanem

Karczma Zapiecek na KrupówkachKrupówki - Kościuszki

Gazdowo Kuźnia w Zakopanem

Praktycznie każdy, zwiedzając dane miasto czy też region, chce spróbować lokalnej kuchni. Są to najczęściej przysmaki, których nie znajdziemy nigdzie indziej, a nawet jeśli – nie będą tak samo smakować. Chyba praktycznie każdy słyszał o kwaśnicy, oscypku czy też bryndzy i bundzy. Tak samo jak zabytki, tak i kuchnia jest częścią historii Podhala i Zakopanego.

Mimo, że kuchnia góralska nie jest kuchnią nazbyt wyszukaną, urzeka wyśmienitym smakiem i choć jest prosta, z pewnością nie jest prostacka. Kuchnia góralska na pewno nie jest dla osób, które są na diecie. Musi być tłusto i do syta. Podstawą tej kuchni są ziemniaki (zwane również przez gospodynie grulami) i kapusta, które w kuchni góralskiej mają liczne zastosowanie. Oczywiście, warto również spróbować baraniny, która gra niesłychanie dużą rolę w regionalnej kuchni od lat. Jest ona serwowana najczęściej w postaci pieczonej baraniny, kotletów baranich, czy też doskonale upieczonego udźca baraniego.

2015.02.17 - Przykładowy obraz z kamery Gazdowo Kuźnia

Zakopane Gazdowo Kuźnia

Gazdowo Kuźnia to jedna z wielu restauracji położonych na Krupówkach w Zakopanem. Góralski klimat, góralskie jedzenie oraz góralska muzyka, grana przez prawdziwych górali! Czego chcieć więcej w góralskiej karczmie? Powyższy obraz pochodzi z kamery zamontowanej we wnętrzu wspomnianej wcześniej karczmy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony gazdowokuznia.pl