Zakopane: Giewont z Willi Kubik (nieaktywna)

Giewont z Willi Kubik (nieaktywna)

Zakopane Giewont z Willi Kubik

Zobacz obrazy z 43 kamer

Giewont z Willi Kubik w Zakopanem

Rozpoznanie szczytów tatrzańskich z większej odległości nie jest łatwe. Jednak jest jeden taki szczyt, co do którego nikt nie ma wątpliwości. Giewont – symbol Zakopanego, śpiący rycerz. Piękny, a zarazem niebezpieczny szczyt górski. To właśnie przy próbach jego zdobycia zginęło tu wielu turystów (najwięcej w Tatrach). Giewont należy do Tatr Zachodnich. Wznosi się na wysokość 1894 metrów, a jego masyw składa się z trzech części.

Giewont usytuowany jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego pomiędzy czterema dolinami: Bystrej, Małej Łąki, Strażyską oraz Kondratową. Na szczyt zwieńczony 15 metrowym krzyżem prowadzi szlak od strony południowej. Zbocza północne są niedostępne.

2015.02.17 - Przykładowy obraz z kamery na Giewont z Willi Kubik

Z Giewontu roztacza się fenomenalna panorama na Zakopane, Podhale oraz oczywiście Tatry. Przy odrobinie szczęścia i dobrej pogodzie mamy szansę dostrzec Gorce oraz Babią Górę, zaś na południe wyłaniają się Czerwone Wierchy. Szczyt Giewontu jest szczególnie niebezpiecznym miejscem w czasie burz. Piętnastometrowy krzyż ściąga wyładowania elektryczne. Dlatego też, jeśli pogoda się zepsuje, od razu powinniśmy zacząć schodzić, jednak pamiętając aby zachować należytą ostrożność. Przed wybraniem się na szczyt sprawdźcie warunki pogodowe, jeśli zapowiada się burza wybierzcie się do restauracji lub na Krupówki.

Obraz z kamery pochodzi ze strony willa-kubik.com