Zakopane: Gubałówka z Willi Nałęcz (nieaktywna)

Gubałówka z Willi Nałęcz (nieaktywna)

Gubałówka z Willi Nałęcz

Zobacz obrazy z 43 kamer

Gubałówka z Willi Nałęcz w Zakopanem

Chyba nie ma turysty, który odwiedził Zakopane, a nie wszedł lub nie wjechał na Gubałówkę. Mimo, że szczyt nie imponuje swoją wysokością, to jest niezwykle atrakcyjny ze względu na wspaniałe widoki roztaczające się na Tatry oraz liczne atrakcje znajdujące się na Gubałówce.

Niewątpliwie na szczycie Gubałówki każdy znajdzie coś dla siebie wśród licznych atrakcji. Czy to podziwianie wspaniałej panoramy Tatr i Zakopanego, buszowanie po sklepikach z pamiątkami lub posiłek w jednej z wielu położonych tu restauracji. Jedną z największych atrakcji Gubałówki jest kolejka grawitacyjna, na której ochotnicy w wagonikach osiągają prędkość do 25 km/h. Długość trasy kolejki wynosi 750 metrów i tworzy niezwykłe serpentyny.

2015.02.17 - Przykładowy obraz z kamery w Willi Nałęcz na Gubałówkę

Zakopane Gubałówka z Willi Nałęcz

Wielu turystów na Gubałówkę wjeżdża kolejką, dzięki czemu "oszczędzają siły". Dlatego też swoje lenistwo możecie zrekompensować wybierając się na Butorowy Wierch oddalony około 2 kilometrów od szczytu Gubałówki. Trasa jest łatwa i bardzo przyjemna, roztaczają się z niej wspaniałe widoki. Jeśli pogoda dopisze, macie szansę dostrzec Pieniny oraz Beskidy. Z Butorowego Wierchu zjechać możecie w dół kolejką linową. Dlatego też, warto wcześniej zaplanować wycieczkę i ewentualnie w kasie kolejki na Gubałówkę zakupić bilet łączony. Cena biletu za wjazd na Gubałówkę a zjazd z Butorowego Wierchu wynosi 13 złotych w sezonie, a 10 złotych po za nim.

Obraz z kamery pochodzi ze strony naleczzakopane.pl