Zakopane: Hala Gąsienicowa (nieaktywna)

Hala Gąsienicowa (nieaktywna)

Hala Gąsienicowa

Zobacz obrazy z 43 kamer

Hala Gąsienicowa w Zakopanem

Hala Gąsienicowa stanowi północną część Doliny Gąsienicowej i obejmuje Królowe Rówienki, Stawiańskie Rówienki oraz okolice niezwykle popularnego Schroniska PTTK Murowaniec. Schronisko może i nie należy do najlepszych, gdyż wiele osób narzeka na bardzo słabą obsługę oraz na to, że pokoje nie należą do najczystszych. Na szczęście powoli sytuacja ulega zmianie i włodarze schroniska w końcu starają się poprawić warunki tam panujące. Niewątpliwym atutem schroniska są fantastyczne widoki roztaczające się z jego okien oraz bliskość przyrody. Dość często w okolicach schroniska spotkać można niedźwiedzia.

Aby dojść na Halę Gąsienicową z Kuźnic musimy podążać szlakiem niebieskim przez Boczań i Skupniów Upłaz. Schronisko PTTK Murowaniec znajduje się nieco poniżej dolnej stacji kolejki krzesełkowej (w Dolinie Gąsienicowej) prowadzącej na Kasprowy Wierch. Niestety schronisko nie jest widoczne na obrazie z kamery. W razie braku miejsc noclegowych w Schronisku PTTK Murowaniec, o nocleg warto zapytać się w stacji meteorologicznej, bazie taterników lub leśniczówce znajdującej się na Hali Gąsienicowej.

2015.02.17 - Przykładowy obraz z kamery na Halę Gąsienicową

Zakopane Hala Gąsienicowa

Kamera została zamontowana w pobliżu kolejki krzesełkowej z Doliny Gąsienicowej na Kasprowy Wierch. I mimo, że jakość obrazu z tej kamery woła o pomstę do nieba, to pozwala ona na określenie warunków i zatłoczenia na stokach prowadzących w dół do Doliny Gąsienicowej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony topr.pl