Zakopane: Karczma po Zbóju na Krupówkach (nieaktywna)

Karczma po Zbóju na Krupówkach (nieaktywna)

Karczma po Zbóju

Zobacz obrazy z 43 kamer

Karczma po Zbóju w Zakopanem

Wełniane skarpety najlepiej grzejące nasze stopy kupimy na Krupówkach. Oscypek smakuje najlepiej na Krupówkach, także najlepsze jedzenie góralskie zjemy na Krupówkach. Kiedyś to była prawda, zaś dziś co raz częściej zdarza się, że jedzenie typu fast food podawane w małych gastronomiach zwycięża z góralską strawą. Dlaczego tak się dzieje?

Prawdopodobnie głównym powodem jest wątła jakość jedzenia, w niektórych karczmach na Krupówkach oraz kosmiczne ceny. W tym miejscu, warto przypomnieć, że kuchnia góralska należy do kuchni biednej, opiera się głównie na tanich i łatwo dostępnych składnikach w tym rejonie (ziemniaki i kapusta oraz różnego rodzaju mąki). Tracą na tym turyści i górale liczący dudki. Prawda jest taka, że co raz więcej turystów przychodzi do Karczmy wypić po prostu piwo, zamiast skosztować lokalnego, pysznego jedzenia. Chyba największą zmorą karczm na Krupówkach jest frytownica. Ten wynalazek nie tylko tu, ale również w wielu innych miejscach w Polsce zabija skutecznie smak potraw, które powinny być smażone na tłuszczu a nie kąpane w nim. Może i szybciej i taniej, ale czy smaczniej i zdrowiej? Raczej nie.

Nie możemy jednak wszystkich karczm i restauracji z Krupówek wrzucać do jednego worka. Na zdjęciach z kamer możecie zobaczyć wnętrze Karczmy Po Zbóju. Nie tak dawno, bo w 2013 roku restauracja otrzymała certyfikat "Regionalnej Karczmy Małopolski 2013". Tak więc wydaje się nam, że warto tu zajrzeć .

2015.02.18 - Przykładowy obraz z kamery Karczmy po Zbóju

Zakopane Karczma po Zbóju

Obraz z kamery pochodzi ze strony tatralifeeye.pl