Zakopane: Kasprowy z Willi Kubik (nieaktywna)

Kasprowy z Willi Kubik (nieaktywna)

img src="images/zakopane_kasprowy_willa_kubik.jpg" alt="Zakopane Kasprowy z Willi Kubik">

Zobacz obrazy z 42 kamer

Kasprowy z Willi Kubik w Zakopanem

Kasprowy Wierch, obok Giewontu to jeden z najpopularniejszych szczytów wśród turystów odwiedzających Zakopane. Położony jest w górnej grani Tatr u zbiegu Doliny Bystrej, Suchej Wody Gąsienicowej oraz Doliny Cichej. Mimo, że nie jest to specjalnie wysoki wierzchołek jak na warunki tatrzańskie, to jest niezwykle popularny, głównie ze względu na kolejkę górską, która została wybudowana w 1936 roku. Rocznie na szczycie stąpa około miliona osób.

Wielu turystów wybiera się na Kasprowy Wierch, gdyż roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Tatry i Zakopane. Na szczycie możemy kupić pamiątki, coś zjeść, a także przejść się spacerowym, brukowanym chodnikiem. Jest to także wspaniałe miejsce do rozpoczęcia dłuższej wycieczki po górach. Na zachód biegnie jeden z najbardziej malowniczych szlaków w Tatrach, przez Czerwone Wierchy. Na wschód zaś, biegnie najtrudniejszy szlak w polskiej części Tatr prowadzący przez Orlą Perć.

2015.02.17 - Przykładowy obraz z kamery

Zima stwarza wspaniałe warunki dla narciarzy. Niegdyś Kasprowy był jednym z najpopularniejszych miejsc do uprawiania narciarstwa zjazdowego w Polsce. Aktualnie istnieją tu dwie główne trasy, do Doliny Gąsienicowej oraz Goryczkowej, a także kilka szlaków narciarskich. Kursują tu trzy wyciągi krzesełkowe. Gąsienicowy, Gorczykowy oraz oczywiście na Kasprowy Wierch.

Kamera usytuowana jest w pobliżu Willi Kubik położonej na ulicy Pardałówka w Zakopanem.

Obraz z kamery pochodzi ze strony willa-kubik.com