Zakopane: Kolej krzesełkowa na Kasprowym Wierchu (nieaktywna)

Kolej krzesełkowa na Kasprowym Wierchu (nieaktywna)

Zakopane kolej krzesełkowa na Kasprowym Wierchu

Zobacz obrazy z 43 kamer

Kolej krzesełkowa na Kasprowym Wierchu w Zakopanem

Ze szczytu Kasprowego Wierchu schodzą dwie trasy narciarskie. Jedna z nich prowadzi do Doliny Goryczkowej, zaś druga, widoczna na obrazie z kamery biegnie do Doliny Gąsienicowej, zwanej również kotłem Gąsienicowym.

Trasa o długości 1400 metrów biegnie w kierunku północno-wschodnim. Jej średnie nachylenie wynosi aż 30%, jest ona przeznaczona głównie dla doświadczonych amatorów białego szaleństwa. Warto tu wybrać się na narty nie tylko ze względu na samą przyjemność z jazdy, lecz także ze względu na fenomenalne krajobrazy wysokogórskie, które możemy podziwiać w trakcie szusowania.

Przed dojazdem do dolnej stacji kolejki krzesełkowej narciarze mają do wyboru dwa warianty dalszego zjazdu. Dojazd do dolnej stacji kolejki i powrót z powrotem na górę lub skręt w prawo i zjazd nartostradą długą na 8500 metrów do Kuźnic. Nartostrada początkowo biegnie przez las, a następnie odsłoniętym grzbietem. Dalej ponad Doliną Olczyską oraz Nosalową Przełęcz aż do Kuźnic. Nartostrada do Kuźnic nie zawsze jest dostępna ze względu na brak lub zbyt duże zaśnieżenie.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery na kolej krzesełkową na Kasprowym Wierchu

Trasa obsługiwana jest przez wyciąg linowy wyposażony w czteroosobowe kanapy. Działa on wyłącznie w sezonie zimowy, gdyż jest wykorzystywany głównie przez narciarzy. Długość wyciągu wynosi około 1200 metrów, a czas przejazdu wynosi około 8 minut.