Zakopane: Kolej linowa na Polanie Szymoszkowej (nieaktywna)

Kolej linowa na Polanie Szymoszkowej (nieaktywna)

Zakopane kolej linowa na Polanie Szymoszkowej

Zobacz obrazy z 42 kamer

Kolej linowa na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Polana Szymoszkowa jest niezwykle popularną stacją narciarską wśród turystów odwiedzających Zakopane. I mimo, że miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji tylko trzy trasy zjazdowe, to stacja narciarska nadrabia wspaniałymi widokami roztaczającymi się z górnej stacji dużej kolejki krzesełkowej oraz bardzo dobrym zapleczem gastronomicznym oraz narciarskim.

Mniejsza kolejka (widoczna w oddali) wyposażona jest w czteroosobowe kanapy. Wzdłuż niej biegnie łatwa trasa niebieska, wręcz idealna dla początkujących narciarzy. Niestety w ciągu dnia jest dość mocno zatłoczona, dlatego też warto rozważyć wypad na narty w godzinach popołudniowych, kiedy na stoku jest mniej ludzi. Wtedy też, panują nieco bardziej komfortowe warunki do nauki. Nieco powyżej dolnej stacji mniejszego wyciągu znajduje się stacja dolna dłuższej, sześcioosobowej kolejki krzesełkowej, która wyposażona jest w osłony przeciwwietrzne i śniegowe. Jak widać na obrazie z kamery, stok jest dość szeroki i nadaje się idealnie do dynamicznej jazdy na krawędzi lub slalomem.

2013.03.24 - Przykładowy obraz z kamery na kolej linową na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Na terenie Polany Szymoszkowej funkcjonuje kilka mniejszych punktów gastronomicznych typu fast food oraz restauracja i karczma. Przy górnej stacji dużego wyciąg mieści się restauracja z panoramicznym widokiem, gdzie popijając ciepłą herbatkę lub pałaszując posiłek możemy podziwiać fantastyczne widoki na Tatry. W naszym serwisie, znajdziecie kamery z widokiem na Giewont z Polany Szymoszkowej. Dość łatwo dostrzec możecie sylwetkę "śpiącego rycerza". Jeśli jeszcze nie wiecie o co chodzi, tym bardziej zapraszamy was do wyszukania kamery oraz przeczytania opisu.