Zakopane: Krupówki - Kościuszki

Krupówki - Kościuszki

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera z widokiem na Krupówki Kościuszki z Karczmy Zapiecek w Zakopanem

Gazdowo Kuźnia - KrupówkiKrupówki środkowe

Deptak Krupówki w Zakopanem

W sumie jakość tej kamery pozostawia wiele do życzenia oraz nie pokazuje nazbyt atrakcyjnego widoku przez fatalne ustawienie, jednak odkrywa nieco uroku tego miejsca. Krupówki w sezonie letnim i zimowym są zawsze pełne oraz gwarne. Jest to raj dla wielbicieli góralskich klimatów, a przede wszystkim zakupów.

Na Krupówkach znajdziemy praktycznie wszystko. Sklepy spożywcze i odzieżowe, optyka, kantor oraz wiele innych punktów usługowych. Ponadto Krupówki to restauracje z podhalańskimi przysmakami, które dość powoli, ale za to systematycznie wypierane są przez coraz liczniejsze bary szybkiej obsługi. Chyba każdego turystę, który odwiedził po raz pierwszy Zakopane lub po dłuższej przerwie zdziwił fakt, że na Krupówkach od jakiegoś czasu mieści się nawet McDonald.

Równolegle do Krupówek, po ich północno-zachodniej stronie usytuowana jest Równia Krupowa. Obszerna łąka w centrum miasta. Roztacza się z niej fantastyczna panorama Tatr i Gubałówki. Przy dobrej pogodzie i sokolim wzroku dostrzec możemy również kolej Goryczkową. Krupówki w ciągu ostatnich lat zostały bardzo mocno skomercjalizowane. Taka samowola właścicieli pięknych starych budynków, których przy Krupówkach jest dużo, nieco szokuje. Mimo, że nie są to obiekty zabytkowe (przynajmniej nie wszystkie), to wybudowane w stylu góralskim, który powoli umiera śmiercią naturalną. Nie daje to jednak przyzwolenia właścicielom budynków, na przyśpieszenie tego procesu.

2015.02.21 - Przykładowy obraz z kamery na deptaku Krupówki

Zakopane deptak Krupówki

Krupówki w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością. Jest to niewątpliwie centrum rozrywkowe Zakopanego oraz już nieco mniej, kulturalne i niestety z roku na rok jest co raz gorzej. Co raz więcej tandety, co raz więcej ludzi przebranych za pluszowe zwierzęta, a co raz mnie kultury, architektury i tradycji regionu.

Obraz z kamery pochodzi ze strony karczmazapiecek.pl