Zakopane: Krupówki centrum (nieaktywna)

Krupówki centrum (nieaktywna)

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na skrzyżowanie Krupówki z Kościuszki w Zakopanem

Zobacz obrazy z 42 kamer

Krupówki centrum w Zakopanem

Kamera umożliwia nam podgląd skrzyżowania znajdującego się dokładnie w połowie najpopularniejszego i najbardziej zatłoczonego deptaka w Polsce - Krupówek. I mimo, że w ciągu ostatnich 20 lat zostały one tak strasznie skomercjalizowane, a oryginalne budynki wybudowane w stylu góralskim przysłonięte licznymi szyldami, Krupówki stanowią obowiązkowy punkt zwiedzania Zakopanego.

Spokój licznych w tym miejscu przechodniów zakłócany jest przez przejeżdżające co chwilę samochody. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż przechodząca w poprzek Krupówek ul. Tadeusza Kościuszki jest główną trasą łączącą dworzec PKP z centrum Zakopanego. To na niej, po przyjeździe do położonego u stóp Tatr miasta zmęczony podróżą turysta spotyka tłumy naganiaczy, którzy z zaciętością godną podziwu proponują wszystkim przechodniom noclegi, transport, wycieczki i wełniane skarpety, a także służą radą dotyczącą największych atrakcji miasta i okolic. Oczywiście za każdą pomoc i usługę trzeba zapłacić sporą ilość dutków.

2015.02.20 - Przykładowy obraz z kamery w centrum Zakopanego

Zakopane Krupówki centrum

W pobliżu skrzyżowania znajduje się Podhalański Bank Spółdzielczy, to w nim spragnieni wrażeń turyści mogą zasilić swoje portfele, a także Urząd Pocztowy. Pamiętając o swoich babciach czy też rodzicach, którzy nie nadążają za technologią i nie korzystają z portali społecznościowych warto poświęcić chwilę na wysłanie listu lub pocztówki, która z pewnością sprawi, szczególnie babciom i dziadkom, wiele radości. Ponadto w pobliżu znajdują się liczne stragany z pamiątkami chińskiej produkcji i regionalne restauracje.

Obraz z kamery pochodzi ze strony tatralifeeye.pl