Zakopane: Ośrodek narciarski na Polanie Szymoszkowej (nieaktywna)

Ośrodek narciarski na Polanie Szymoszkowej (nieaktywna)

Zakopane ośrodek narciarski na Polanie Szymoszkowej

Zobacz obrazy z 43 kamer

Ośrodek narciarski na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Ośrodek narciarski na Polanie Szymoszkowej jeszcze przed wojną był niezwykle popularnym miejscem szkoleń narciarskich, mimo braku odpowiedniej infrastruktury. Pierwszy wyciąg stanął tu dopiero w 1997 roku i cieszy narciarzy po dziś dzień. Kolejka wyposażona jest w czteroosobowe kanapy. Jej długość wynosi 360 metrów, zaś różnica poziomów to około 60 metrów. Wyciąg ten, widoczny jest na obrazie z kamery, usytuowany jest w dolnej części stoku.

Na obrazie z kamery widoczna jest także "Duża Kolej", która została wybudowana w 2000 roku. Była to jedna z pierwszy w Polsce kolejek wyposażonych w sześcioosobowe kanapy z osłoną chroniącą przed śniegiem i wiatrem. Wzdłuż wyciągu poprowadzono czerwono-niebieską trasę. Jest ona dość ciekawa. Świetnie się nadaje do dynamicznej jazdy na krawędziach. Z grzbietu Gubałówki oraz w dużej mierze ze stoku roztacza się fantastyczna panorama na Tatry.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery w ośrodku narciarskim na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Polana Szymoszkowa zyskała na popularności po zamknięciu tras narciarskich na Gubałówce. Ośrodek położony jest niedaleko centrum Zakopanego, a przy dobrej pogodzie, przy wspaniałych widokach każdy może tu poczuć prawie alpejski klimat. Na obrazie z kamery po lewej stronie widoczny jest Hotel Mercury, zaś obok serwis oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, karczma oraz parkingi. Chyba jedyną wadą ośrodka jest południowa ekspozycja stoku. Przy słonecznej pogodzie śnieg bardzo szybko robi się mokry, w wyniku czego tworzą się muldy i odsypy.