Zakopane: Panorama Tatr z Gubałówki (nieaktywna)

Panorama Tatr z Gubałówki (nieaktywna)

Zakopane panorama Tatr z Gubałówki

Zobacz obrazy z 43 kamer

Panorama Tatr z Gubałówki w Zakopanem

Chyba każdy turysta odwiedzający Zakopane wspiął się na szczyt Gubałówki lub przynajmniej wjechał kolejką linowo-terenową. Z wierzchołka góry roztacza się fenomenalny widok na Tatry, ponadto jest to znakomity teren do wypoczynku, zabawy oraz opalania się.

Jedną z największych atrakcji Gubałówki jest przejazd kolejką linowo-terenową na sam szczyt. Kolejka została wybudowana w ekspresowym tempie, budowa rozpoczęła się w lipcu a zakończyła w grudniu 1938 roku. Została całkowicie zmodernizowana w 2001 roku. Stare wagoniki z Gubałówki są dalej w użyciu, wwożą turystów na szczyt Góry Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Szczyt Gubałówki obfituje w liczne restauracje, bary i bufety. Latem jedną z największych atrakcji jest zjeżdżalnia grawitacyjna, której długość wynosi 750 metrów. Najmłodsi mają do dyspozycji plac zabaw, piaskownicę oraz letnią ślizgawkę. Na zboczach Gubałówki zimą funkcjonuje ośrodek narciarski. Niestety aktualnie działa tylko jeden, krótki wyciąg orczykowy o długości 300 metrów. Trasa jest oświetlona, sztucznie naśnieżana, a także ratrakowana.

2014.09.24 - Przykładowy obraz z kamery na panoramę Tatr z Gubałówki w Zakopanem

Na Gubałówkę prowadzi także szlak czarny, który rozpoczyna się przy dolnej stacji kolejki. Dojdziemy tam kierując się w kierunku północnym z Krupówek. Droga początkowo wiedzie rozdeptanymi łąkami. Dalej biegnie przez las, bardzo często w pobliżu torów, którymi co chwilę przejeżdża wypełniony turystami wagonik. Po krótszej chwili dochodzimy do drogi asfaltowej, która biegnie grzbietem Gubałówki. Kamera zamontowana jest w pobliżu restauracji Gubałzerria.