Zakopane: Polana Szymoszkowa z Willi 5 Dolin (nieaktywna)

Polana Szymoszkowa z Willi 5 Dolin (nieaktywna)

Polana Szymoszkowa z Willi 5 Dolin

Zobacz obrazy z 43 kamer

Polana Szymoszkowa z Willi 5 Dolin w Zakopanem

Zima to czas kiedy do Zakopanego przyjeżdżają turyści by pojeździć na nartach lub na snowboardzie. Już kiedy spadnie pierwszy śnieg, pojawiają się także pierwsi miłośnicy białego szaleństwa. I mimo, że wielu turystów narzeka na stan infrastruktury narciarskiej, niewielką ilość wyciągów oraz na słabo przygotowane trasy, to wszystkie stacje narciarskie przy dobrej pogodzie pękają w szwach.

Zakopane nie przyciąga wytrawnych narciarzy, gdyż nie znajdą oni tu tras, które dostarczą im porządnej dawki adrenaliny. Jedynymi trasami, które są godne uwagi doświadczonych miłośników sportów zimowych są trasy na Kasprowym, jednak i one z czasem się znudzą. Mimo to, początkujący narciarze znajdą tu z pewnością stok dla siebie. Polana Szymoszkowa to jedna z najpopularniejszych stacji narciarskich w Zakopanem. Składa się z dwóch wyciągów krzesełkowych, które obsługują dwie trasy czerwono-niebieskie (wzdłuż dłuższego wyciągu) oraz niebieską, która biegnie wzdłuż mniejszego krzesełka.

2015.02.20 - Przykładowy obraz z kamery na Polanę Szymoszkową z Willi 5 Dolin

Zakopane Polana Szymoszkowa z Willi 5 Dolin

W sumie jest to niewielki teren narciarski, lecz idealny dla początkujących narciarzy, dla których pierwsze zjazdy sprawiają dużą frajdę. Największym atutem Polany Szymoszkowej jest położenie blisko centrum Zakopanego, a także wspaniała panorama roztaczająca się na Tatry z górnej stacji kolejki krzesełkowej. W pobliżu funkcjonuje kilka mniejszych i większych punktów gastronomicznych oraz wypożyczalni i serwisów sprzętu. Zakopane może i nie dysponuje wieloma terenami narciarskim, jednak w bliskiej odległości od zimowej stolicy Polski, znajduje się kilkanaście stacji narciarskich. Możecie je zobaczyć na kamerach udostępnionych w naszym serwisie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony willa5dolin.pl