Zakopane: Stacja narciarska Harenda (nieaktywna)

Stacja narciarska Harenda (nieaktywna)

Zakopane stacja narciarska Harenda

Zobacz obrazy z 43 kamer

Stacja narciarska Harenda w Zakopanem

Przy dobrej pogodzie widok z tej kamery zapewni wam niesamowite doznania estetyczne oraz krajobrazowe. Wystarczy spojrzeć na przykładowy obraz z kamery. Została ona zamontowana przy górnej stacji kolejki krzesełkowej w kompleksie narciarskim Harenda.

Jedną z największych zalet ośrodka są fenomenalne widoki na Tatry, które możemy podziwiać w trakcie szusowania na nartach oraz z tarasu widokowego położonego przy górnej stacji kolejki, odpoczywając na leżaku.

Na terenie ośrodka narciarskiego Harenda narciarze mają do dyspozycji w sumie cztery wyciągi narciarskie. Kolejka krzesełkowa o długości ok. 600 metrów obsługuje trzy najdłuższe trasy zjazdowe. Wzdłuż kolejki biegnie najtrudniejsza trasa czarna, zaś nieco dalej położona jest trasa czerwona. Szerokim łukiem, omijając strome odcinki biegnie łagodna trasa niebieska. Oprócz wcześniej wspomnianej kolejki narciarze mają do dyspozycji jeszcze trzy wyciągi orczykowe o długości od 250 do 470 metrów, które obsługują łatwe trasy zielone oraz oślą łączkę. Największym problemem Harendy jest południowa ekspozycja stoku. W słoneczny dzień śnieg bardzo szybko robi się mokry co sprawia, że powstają odsypy i muldy. Ponadto w okolicy została wyznaczona ponad czterokilometrowa trasa przeznaczona do narciarstwa biegowego oraz skitourowego.

2013.03.24 - Przykładowy obraz z kamery stacji narciarskiej Harenda w Zakopanem

Na terenie ośrodka działa szkółka narciarska, serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz punkty gastronomiczne przy dolnej i górnej stacji kolejki krzesełkowej. W pobliżu znajdują się darmowe, lecz niezbyt wielkie parkingi dla samochodów osobowych.