Zakopane: Stacja narciarska na Gubałówce (nieaktywna)

Stacja narciarska na Gubałówce (nieaktywna)

Zakopane stacja narciarska na Gubałówce

Zobacz obrazy z 43 kamer

Stacja narciarska na Gubałówce w Zakopanem

Gubałówka jest obowiązkowym punktem zwiedzania Zakopanego, a także jednym z najpopularniejszych celów wycieczkowych w Polsce. Jest to miejsce, które mocno odznaczyło się w historii polskiego narciarstwa, ponadto widoki roztaczające się z jej szczytu na Tatry należą do najpiękniejszych. Możecie się o tym przekonać wystarczy, że przejrzycie kamery w naszym serwisie.

Trasy zjazdowe stacji narciarskiej na Gubałówce zostały zamknięte w 2005 roku ze względu na spór Polskich Kolei Linowych z właścicielami ziem, po których biegnie stok. Możliwe, że w przyszłości zostaną one na nowo otwarte. Obie trasy rozpoczynały się przy górnej stacji kolejki linowo-terenowej. Jedna z nich prowadziła przez mostek nad kolejką, a następnie biegła przez polanę Gładkie. Natomiast druga prowadziła przez polanę Choćkowską.

W trakcie sporu, właściciele posadzili drzewka w poprzek jednej z tras, a także ogrodzili swój teren. Następnie przed zbliżającym się sezonem zimowym 2014/2015 włodarze wycięli drzewka oraz rozgrodzili teren, co dało nadzieje na zakończenie sporu, który trwa prawie 10 lat. Był to symbol dobrej woli właścicieli, mimo to w tym sezonie narciarskim trasy nie zostaną już otwarte, gdyż umowa dzierżawy w dalszym ciągu nie została podpisana.

2013.02.27 - Przykładowy obraz z kamery w stacji narciarskiej na Gubałówce w Zakopanem

Niestety, posiadamy głównie nagrania archiwalne z niegdyś istniejących kamer na Gubałówce. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy zostały one zlikwidowane, czy po prostu obraz przestał być nadawany do internetu. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie narciarskim zostaną zamontowane nowe kamery, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć narciarzy szusujących na ponownie otwartych trasach.