Zakopane: Stok na Gubałówce (nieaktywna)

Stok na Gubałówce (nieaktywna)

Zakopane stok na Gubałówce

Zobacz obrazy z 43 kamer

Stok na Gubałówce w Zakopanem

Gubałówka była drugim miejscem w naszym kraju, po Kalatówkach, w którym rodziło się narciarstwo w Polsce. To właśnie tu, ponad 100 lat temu zostało przeprowadzone jedno z pierwszych szkoleń narciarskich w kraju nad Wisłą.

Niewątpliwą zaletą ośrodka narciarskiego na Gubałówce jest jego położenie w bliskiej odległości od centrum Zakopanego. Mimo, że ośrodek narciarski stracił znacząco na popularności po zamknięciu głównej trasy narciarskiej (spory z właścicielami ziem), to Gubałówka nadal jest chętnie odwiedzana przez licznych turystów. Dzieje się tak, gdyż ze szczytu wcześniej wspominanej góry roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na nasze kochane Tatry. Jedyny czynny wyciąg znajduje się na polanie Gubałówka, jest on usytuowany w pobliżu górnej stacji kolejki terenowej i obsługuje 300-metrową, łatwą trasę. Opodal funkcjonuje także niewielki snowpark.

2013.03.02 - Przykładowy obraz z kamery na stok na Gubałówce w Zakopanem

Niestety powyższy obraz z kamery to nagranie archiwalne. Istnieje jednak szansa, że trasa narciarska na Gubałówce niedługo zostanie ponownie otwarta, aczkolwiek o tym się mówi już od jakiegoś czasu. Polskie Koleje Linowe starają się negocjować warunki dzierżawy z właścicielami ziem, na których położona jest część trasy. Została ona zamknięta w 2005 roku. W naszym serwisie znajdziecie kamerę z widokiem na panoramę Tatr roztaczającą się ze szczytu Gubałówki. Zachęcamy do jej podglądania.