Zakopane: Tatry z apartamentu Cztery Pory Roku (nieaktywna)

Tatry z apartamentu Cztery Pory Roku (nieaktywna)

Tatry z apartamentu Cztery Pory Roku

Zobacz obrazy z 43 kamer

Tatry z apartamentu Cztery Pory Roku koło Zakopanego

Przed nami widok z kamery usytuowanej na pograniczu Zakopanego i Kościeliska. O ile każdy przykładny turysta słyszał o Zakopanem, nie każdy wie, że oprócz Doliny Kościeliskiej rozpościerającej się u podnóża Tatr Zachodnich, istnieje także licząca ponad pięć tysięcy mieszkańców miejscowość o tej samej nazwie.

Mniej znaną, jednak niesamowicie piękną atrakcją okolic Kościeliska jest Pogórze Gubałowskie. Region rozpostarty między Białym i Czarnym Dunajcem. Jest to jeden z niższych rejonów Tatr (około 1000m). Największym i najpopularniejszym wzniesieniem tego pasma jest Gubałówka wznosząca się na skraju Zakopanego. Pozostałe, mniej znane szczyty pasma to Płazowski Wierch, Mietłówka, Palenica Kościeliska i Butorowy Wierch. Są to wspaniałe tereny spacerowe dla rodzin z mniejszymi dziećmi.

2015.02.19 - Przykładowy obraz z kamery na Tatry z apartamentu Cztery Pory Roku

Zakopane Tatry z apartamentu Cztery Pory Roku

Jeśli nie jesteśmy entuzjastami turystyki spacerowej i marzymy o aktywnym wypoczynku w wyższych, trudniej dostępnych partiach gór, warto zaplanować wycieczkę w okolice pasma Tatr Wysokich. Jest to piękny rejon Tatr bogaty w urwiska, strzeliste szczyty i szlaki umacniane łańcuchami i drabinkami. Zdecydowanie nie jest to region dla turystów, którzy do walizki zapakowali jedynie szpilki i klapki. Najbardziej wymagające szlaki prowadzą w rejonie Doliny Pięciu Stawów, Morskiego Oka, Hali Gąsienicowej i Regli Tatr Wysokich. Najbardziej ekstremalnym wyzwaniem w okolicy jest próba zdobycia Orlej Perci. Jest ona uznawana za najniebezpieczniejszy szlak polskich gór. Niestety, opinia ta nie odstrasza "alpinistów" rodem z nizin, w sandałach i foliowych kubrakach na plecach, których można napotkać na podejściu.

Obraz z kamery pochodzi ze strony czteryporyroku.pl