Zakopane: Tatry z Kasprowego Wierchu (nieaktywna)

Tatry z Kasprowego Wierchu (nieaktywna)

Zakopane Tatry z Kasprowego Wierchu

Zobacz obrazy z 43 kamer

Tatry w Zakopanem z Kasprowego Wierchu

Widok z Kasprowego Wierchu jest jednym z najlepszych w Tatrach Zachodnich. Panorama po prostu zapiera dech w piersiach, a każdy wschód i zachód słońca wygląda tu przepięknie. Widać stąd pasmo Czerwonych Wierchów, ogromną Świnicę wznoszącą się na 2301 m n.p.m., Giewont (1894 m n.p.m.) oraz Beskid (2012 m n.p.m.). Tylko niewielka grupa osób, może powiedzieć, że udało się im wejść na wszystkie szczyty Tatr, nawet jeśli tylko mówimy o Tatrach Polskich. W zależności od źródła, którym się posłużymy korona Tatr ma 67 lub 75 szczytów. Różnica wynika przez kryteria ich akceptacji.

Janusz Chmielowski był pierwszą osobą, która zdobyła wielką koronę Tatr. Ostatni szczyt zdobył w 1897 roku i był to Ganek wznoszący się na 2462 m n.p.m., po stronie słowackiej. Swoją ostatnią wspinaczkę odbył na grani Kościelca w wieku 80 lat!

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery na Tatry z Kasprowego Wierchu w Zakopanem

Tatry to nie tylko góry, ale także doliny, długie i głębokie jaskinie, potoki, jeziora i wodospady. Najdłuższą i najgłębszą jaskinią jest Jaskinia Wielka Śnieżna, zaś najbardziej znaną Jaskinia Bielska. Do największych jezior w Tatrach należą: Morskie Oko w Dolinie Rybiego Potoku oraz Wielki Staw w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Będąc w Zakopanem koniecznie musicie zobaczyć Wielką Siklawę oraz Wodogrzmoty Mickiewicza, oba wodospady robią niesamowite wrażenie.