Zakopane: Ulica Chramcówki (nieaktywna)

Ulica Chramcówki (nieaktywna)

Ulica Chramcówki

Zobacz obrazy z 42 kamer

Ulica Chramcówki w Zakopanem

Widok z tej kamery nie należy do najciekawszych, gdyż ukazuje jedynie niewielką cześć ulicy i w sumie nic więcej. Jednak widok z tej kamery może się wam przydać w trakcie pobytu w Zakopanem. Zimowa stolica Polski każdego roku odwiedzana jest przez kilkaset tysięcy turystów, w skutek czego korki tutaj są na porządku dziennym.

Na powyższym obrazie z kamery widoczna jest ulica Chramcówki. Znajduje się ona około 2 kilometry od Krupówek, czyli około 15-20 minut pieszo oraz około 3 minuty samochodem. Przy tej ulicy położone są ponad 80 letnie budynki wybudowane w stylu Zakopiańskim, które możecie zobaczyć klikając w kamerę powyżej – Stara Chata. W opisie kamery znajdziecie garść ciekawych informacji na temat wiekowych budynków.

2015.02.20 - Przykładowy obraz z kamery ulicy Chramcówki

Zakopane ulica Chramcówki

Nazwa ulicy pochodzi od rodziny Chramców. Była ona właścicielem łąk, po których biegnie obecnie trakt. Ulica wytyczona została w połowie XIX wieku i prowadziła od ul. Kasprowicza do ul. Witkiewicza (jej fragment przemianowano na ul. Jagiellońską). Był to trakt hutniczy. Prawie do końca XIX wieku ulica Chramcówki była reprezentacyjnym traktem Zakopanego.

Obraz z kamery pochodzi ze strony usuniętej