Zakopane: Widok z Kasprowego Wierchu (nieaktywna)

Widok z Kasprowego Wierchu (nieaktywna)

Zakopane widok z Kasprowego Wierchu

Zobacz obrazy z 43 kamer

Widok z Kasprowego Wierchu w Zakopanem

Każdego roku szczyt Kasprowego Wierchu odwiedzany jest przez ponad milion osób. Zimą na szczycie spotkać możemy głównie narciarzy, gdyż trasy biegnące w dół do Doliny Goryczkowej i Doliny Gąsienicowej jako jedyne w Polsce posiadają charakter najbardziej zbliżony do Alpejskiego. A dzięki położeniu na dużej wysokości, dobre warunki narciarskie utrzymują się tu nawet do maja.

Na obrazie z kamery widoczna jest część trasy narciarskiej, która biegnie do Doliny Gąsienicowej. Jest ona obsługiwana przez czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. Początkowo jest dość stroma, zaś dalej łagodnieje. Jednak osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami, pierwszy raz powinny tu zjechać pod opieką instruktora. Została także wyznaczona nartostrada długa na 8,5 kilometra do Kuźnic, rozpoczyna się ona kilkadziesiąt metrów przed dolną stacją kolejki krzesełkowej.

2015.02.16 - Przykładowy obraz z kamery na Kasprowym Wierchu

Latem Kasprowy Wierch jest chętnie odwiedzany przez turystów, którzy kuszeni są do ciągłych powrotów wspaniałymi widokami. A powrót na szczyt ułatwia kursująca już od ponad 70 lat kolej linowa, która w 2007 roku przeszła modernizację. Warto jednak chociaż raz w życiu, wejść lub zejść z Kasprowego Wierchu na pieszo. Wydaje nam się, że nic nie da wam takiej satysfakcji jak zdobycie szczytu o własnych siłach.